To nie Prima Aprilis, ale 1 kwietnia br. w sali sportowej Gimnazjum Nr 12 przy Al. Sybiraków 3a odbył się drużynowy turniej w babingtonie dziewcząt i chłopców. Nasze gimnazjum reprezentowali 2 uczniowie klasy 2c Bartek Tomczak i Patryk Gurgielewicz wraz z opiekunem P. Piotrem Łastowskim. Nasi reprezentanci po wielu bojach stanęli na wysokości zadania i w ogólnej klasyfikacji zajęli bardzo wysokie II miejsce na kilkanaście uczestniczących w zawodach szkołach. Jak widać 9-tka sportem stoi i nie ma chyba dyscypliny, w której nie dalibyśmy rady stanąć na podium. Liczymy na kolejne takie widowiskowe zwycięstwa z udziałem naszych zawodników.

    W środę (26.03) w sali sportowej Gimnazjum nr 8 w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Olsztyna szkół gimnazjalnych w siatkówce chłopców. Tak zaciętej gry siatkarzy już dawno nie mieliśmy okazji podziwiać na żywo. Mecz o III miejsce rozpoczął się o godz. 10.00. Zmierzyli się w nim siatkarze z „trójki” i „czwórki”. Pierwszy set zdecydowanie (25:12) wygrali chłopcy z G 3, jednak w kolejnych odsłonach kompletnie im nie szło i następne trzy sety przegrali kolejno do: 22, 22 i 19. Brąz przypadł więc reprezentacji „czwórki”. Po meczu o trzecie miejsce nadszedł czas na pojedynek finałowy. Naprzeciw siebie stanęli zawodnicy z G 8 i G 9. Gra była nad wyraz emocjonująca. Sety były wyrównane, a trzeci z nich zakończył się wynikiem 34:32! Ostatecznie, spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla chłopców z „ósemki” i to oni zdobyli puchar Mistrzostw Olsztyna szkół gimnazjalnych w siatkówce chłopców. Gratulujemy! Po zakończeniu rozgrywek drużyny odebrały puchary, dyplomy i medale z rąk opiekunów oraz wiceprzewodniczącego Stowarzyszenia Sportu Szkolnego „Juvenia” – Zbigniewa Wytrążka. Biorąc pod uwagę fakt, iż 8-ka jest szkołą z klasami sportowymi o profilu siatkarskim, nasz wynik możemy uznać za niezwykle satysfakcjonujący. Oczywiście życzymy trenerom i zawodnikom dalszych spektakularnych zwycięstw.

    21 marca w AQUASFERZE odbyły się II OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY SMOCZYCH ŁODZI NA BASENIE. W wyścigach, Gimnazjum Nr 9 reprezentowały następujące osoby: Dymerska Wiktoria, Górecka Aleksandra, Łastowski Robert, Szpejna Grzegorz, Manca Aleksandra, Urbańska Izabela, Michalska Klaudia, Melzacka Zuzanna, Sawiniec Bartosz. Nasze załogi brały udział w dwóch kategoriach: dziewczęta i mieszana (3 dziewczęta, 3 chłopców).
    Do zawodów zgłosiło się 12 osad z województwa warmińsko-mazurskiego i Trójmiasta. Załoga dziewcząt zajęła IX miejsce (wygrała dwa wyścigi). Załoga mieszana wygrała sześć wyścigów i zajęła IV miejsce. W walce o brązowy medal nasza osada uległa Szkole Sportowej z Gdyni. Opiekunem naszych zawodników był Pan Adam Sobczyk. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

    Kolejne wielkie sukcesy naszych tenisistów UKS TEMPO 25 Kamila Stepnowskiego i Piotra Albina (na co dzień uczniów Gimnazjum nr 9 z OI w Olsztynie): IV miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Tenisie Stołowym; I miejsce w Mistrzostwach Olsztyna Juniorów; I miejsce w Półfinałach Województwa. W klasyfikacji generalnej zajmują 12 miejsce w Polsce drużynowo. Mamy nadzieję, że powielą sukcesy naszego absolwenta Cezarego Bossowskiego i nadal będzie głośno o pingpongistach z 9-tki nie tylko w Olsztynie ale i na świecie. Życzymy dalszych spektakularnych zwycięstw naszym beniaminkom.

    W piątek 15 listopada 2013r w Gimnazjum nr 7 rozegrano drugą rundę meczy o Mistrzostwo miasta Olsztyn w piłce ręcznej dziewcząt. Nasze gimnazjum reprezentowała liczna grupa w składzie:

Wiktoria Dymerska (kapitan drużyny),
Aleksandra Dobosz,
Anna Zdrojewska,
Adrianna Nowowiejska,
Anna Olszewska,
Aleksandra Drozdowska,
Julia Oleksiak,
Weronika Chojnowska,
Julia Nowowiejska,
Aleksandra Juszczyk,
Żaneta Sędrowska,
Kinga Wieczorek (super bramkarka).

    Dziewczęta zajęły III miejsce, lepsze okazały się dziewczęta z Gimnazjum nr 11 II miejsce i Gimnazjum nr 7 I miejsce. Opiekunem drużyny była Mariola Sudzińska.

    W dniu 30.09.2013 r. na terenach zielonych przy pływalni odbyły się mistrzostwa Olsztyna w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
    W imprezie wzięło udział 341 uczniów (156 dziewcząt i 185 chłopców) z 33 szkół. Gimnazjum nr 9 reprezentowali uczniowie: Emilia Miłowska, Weronika Chojnowska, Damian Szymański, Michał Jurkowski, Jarosław Kliczka, Krzysztof Soćko, Kacper Samociuk. Chłopcy startowali na dystansie 2000m i 800m. W biegu uczestniczyło 24 zawodników. Po zaciętej walce na finiszu wygrał reprezentant naszego gimnazjum Damian Szymański. Pozostali uczniowie nie odnieśli większych sukcesów, ale walczyli dzielnie do ostatnich metrów. Opiekunem grupy naszych lekkoatletów była Mariola Sudzińska.

    Czy to naprawdę możliwe, aby w ten sposób poruszać się po wodzie ?. Niemożliwe stało się możliwe, gdyż od kilku lat na jednym z olsztyńskich jezior, osady kajakarskie ścigają się w wyścigu Smoczych Łodzi. Propagatorem tej dyscypliny jest Pan Adam Sobczyk, który wielokrotnie wraz z uczniami G9 prześcignął inne osady gimnazjalistów. W tym roku, w piątek 13 września, w szranki stanęło kilkanaście załóg z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Akcja odbyła się pod hasłem IX ogólnopolskie Wyścigi Smoczych Łodzi. Zawody rozgrywano w 2 kategoriach: Mix dziewczyn i chłopców oraz Open dziewcząt i chłopców. Nasza mieszana drużyna uległa tylko załodze z Gdańska i wespół ( chłopcy i dziewczęta) wywalczyli II zasłużone miejsce wiosłując co sił. Prawdopodobnie nasza osada sunęła po zwycięstwo na skrzydłach smoka. Gratulujemy sukcesu.