Zawody odbyły się w Warszawie na IKS AWF startowali wyróżnieni zawodnicy kadry narodowej między innymi Adaś. Były one podsumowaniem efektów ich ciężkiej całorocznej pracy, zaprezentowali swoje dotychczasowe umiejętności. Po raz kolejny udowodnili, ze można na nich liczyć. Odnoszą sukcesy.

W tych zawodach na zakończenie roku 2016 Adam wywalczył:
    - 17.12.2016 r. - szpada na wózkach open - Adam zdobył I miejsce - złoto

    - 18.12.2016 r.- floret na wózkach open - Adam zdobył III miejsce - brąz

    W zawodach walczyli paraolimpijczycy oraz kadra narodowa ( tj. Treter, Całka, Gaworski, Karbownik, Małolepszy, Lewandowski, Castro, Wyganowki, Wiktorowicz, Surajewski, Rząsa, Nalewajek, Pender, Gaszyk itd. W sumie było ok 22 zawodników. W walkach każdy walczył z każdym, więc naprawdę było trzeba wykazać się swoimi umiejętnościami.
    Były to zawody zorganizowane dla samych najlepszych czyli elity narodowej, I tym razem Adam udowodnił, ze jest godnym, obiecującym zawodnikiem kadry narodowej.


    W listopadzie odbył się w naszym gimnazjum międzyklasowy turniej piłki nożnej chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 53 uczniów. Wystartowały: klasy III D,III B,III,II B,II A,I A,ID, w 14 meczach strzelono 47 goli. Mistrzami sezonu 2016/2017 okazalisię chłopcy z klasy III C, którzy w meczu finałowym pokonali 4-3 klasę II B.

Mecze sędziował nauczyciel Tomasz Sztepun (sędzia dyplomowany), a organizację turnieju wspierał Pan Adam Sobczyk – nauczyciel wychowania fizycznego.

Gratulacje dla wszystkich ekip!
Zapraszamy chłopców na Turniej Koszykówki
(zgłoszenia drużyn do p.Łastowskiego)


    Młodzi szermierze z Białegostoku, Warszawy i Olsztyna wzięli udział w „Turnieju Małego Rycerza”, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie.
    W zawodach uczestniczyli nie tylko zawodnicy szermierki olimpijskiej, ale też szermierki na wózkach. Wśród gości byli medaliści paraolimpiady: Grzegorz Pluta - złoty medalista z Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu, Adrian Castro - brązowy medalista z Igrzysk w Rio i Stefan Makowski - srebrny medalista z Igrzysk w Atenach. Jest to sport, który rozwija zarówno pod względem fizycznym, jak i intelektualnym. To jedna z najbardziej wszechstronnych dyscyplin sportu, dlatego że poprawia wydolność organizmu, uczy szybkiego podejmowania decyzji, analizy sytuacji i błyskawicznego reagowania na ruchy przeciwnika. Niektórzy nazywają szermierkę szachami na szybko. I dlatego zachęcam dzieci i młodzież do tego, by trenowała tę dyscyplinę, zarówno tych pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych. A cierpliwi wiedzą, że szermierka z czasem staje się pasją - mówi Stefan Makowski z Akademii Integracji.
    Wśród przyjezdnych drużyn byli zawodnicy (Czarniecki Łukasz, Dzierniejko Jakub i Suszczyńska Kinga) z jednego z najlepszych polskich klubów UKS 13 Białystok wraz ze swoim trenerem Grzegorzem Florczakiem oraz zawodnicy Akademii Integracji (Bartosz Rosłon, Maciej Adamus i Bartosz Dubow).     Kiedyś byłam na pokazie szermierki. Bardzo mi się spodobało. Trenuję już dwa lata. Bardzo lubię walczyć i rywalizować - mówi Kinga z UKS 13 Białystok. - Szermierka to wyjątkowy sport.
    Kiedy dowiedziałem się, że szermierka jest w moim mieście, postanowiłem spróbować, a że w naszym klubie są mistrzowie, nabyłem przeświadczenia, że i ja mogę mieć osiągnięcia. Dziś mam lepszą kondycję i czuję się lepiej wysportowany - mówi Jakub, jej kolega klubowy. - To niezwykle dynamiczny sport. Po prostu się w nim odnalazłem. Pomaga mi oderwać się od komputera, a wiem, jaki to jest problem wśród moich rówieśników. Staram się zachęcać moich znajomych, by spróbowali szermierki - dodaje Łukasz. W zorganizowanie turnieju zaangażowała się Agencja Rynku Rolnego. To ta instytucja, wspierając zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie, widząc piękno szermierki olimpijskiej, postanowiła włączyć tę dyscyplinę w program promocji zdrowia.
    Poprzez programy edukacyjne zachęcamy do zdrowego odżywiania, ale w połączeniu ze sportem. Dziś Olsztyna staje się stolicą szermierki. Wśród młodzików w kraju olsztyńscy szabliści zajmują bardzo wysokie lokaty w ogólnopolskiej klasyfikacji. Organizacja tej imprezy ogólnopolskiej pozwoli na wypromowanie szermierki w naszym regionie. Chcemy też pokazać, że ten sport w Olsztynie uprawiają dzieci niepełnosprawne na wózkach - mówi Dariusz Wasiela, dyrektor ARR w Olsztynie.     W turnieju wzięły udział drużyny z Białegostoku, Warszawy i dwie z Olsztyna. Po walkach półfinałowych w finale spotkała się drużyna UKS 13 Białystok z zespołem UKS Hajduczek Olsztyn (Filip Kusak, Aniela Kozłowska, Piotr Kozłowski), który tym razem wystąpił jako drużyna Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny w Olsztynie. - Skład drużyny, to uczniowie tej szkoły, która czynnie wspiera olsztyńską szermierkę. W szkole podstawowej odbywają się dodatkowe zajęcia szermierki dla uczniów klas I-III. Starsi uczniowie uczestniczą w treningach w Hajduczku - wyjaśnia trener Adam Sobczyk.     Po zaciętych pojedynkach mecz drużynowy wygrali zawodnicy Hajduczka, pokonując UKS 13 Białystok 45:41, trzecie miejsce zajęła drużyna z Warszawy. Równocześnie odbywał się finał drużyn na wózkach, w którym wygrali zawodnicy Akademii Integracji (Sebastian Malinowski, Jakub Kochan, Dawid Więckiewicz) pokonując szpadzistów z Hajduczka, uczniów ZSO nr 3 w Olsztynie (Adam Gaszyk, Paweł Świątkowski i Zuzanna Januszewska). Na turnieju obecny był również prezes ARR Łukasz Hołubowski, były zawodnik UKS 13 Białystok, mistrz Polski w szabli. - Cieszę się, że szermierka w Olsztynie się rozwija. Osobiście wiele zawdzięczam mojemu trenerowi Grzegorzowi Florczakowi. To dzięki niemu sięgnąłem po mistrzostwo, a dziś cechy, które ukształtowała we mnie ta dyscyplina, pomagają mi w codziennej pracy - podkreślał.


    Adaś Gaszyk uczeń Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Olsztynie startował w sobotę 14 listopada 2015 w Warszawie w Mistrzostwach Polski w szermierce na wózkach, gdzie wygrał szpadę w kategorii młodzik. Adam wystartował także w kategorii B i C dorosłych na florety. Walczył rewelacyjnie i wszedł do finału, gdzie uległ legendzie polskiej szermierki integracyjnej Panu Leszkowi Danisewiczowi mieszkającemu także w Olsztynie. Wynik Adama jest po prostu rewelacyjny. To trzeci i czwarty medal Mistrzostw Polski zdobyty przez Adama (poprzednio w latach 2013 i 2014 przywoził brązowe medale). Dzielny Adam coraz poważniej marzy o reprezentowaniu Polski na Paraolimpiadzie.


    To nie Prima Aprilis, ale 1 kwietnia br. w sali sportowej Gimnazjum Nr 12 przy Al. Sybiraków 3a odbył się drużynowy turniej w babingtonie dziewcząt i chłopców. Nasze gimnazjum reprezentowali 2 uczniowie klasy 2c Bartek Tomczak i Patryk Gurgielewicz wraz z opiekunem P. Piotrem Łastowskim. Nasi reprezentanci po wielu bojach stanęli na wysokości zadania i w ogólnej klasyfikacji zajęli bardzo wysokie II miejsce na kilkanaście uczestniczących w zawodach szkołach. Jak widać 9-tka sportem stoi i nie ma chyba dyscypliny, w której nie dalibyśmy rady stanąć na podium. Liczymy na kolejne takie widowiskowe zwycięstwa z udziałem naszych zawodników.


    W środę (26.03) w sali sportowej Gimnazjum nr 8 w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Olsztyna szkół gimnazjalnych w siatkówce chłopców. Tak zaciętej gry siatkarzy już dawno nie mieliśmy okazji podziwiać na żywo. Mecz o III miejsce rozpoczął się o godz. 10.00. Zmierzyli się w nim siatkarze z „trójki” i „czwórki”. Pierwszy set zdecydowanie (25:12) wygrali chłopcy z G 3, jednak w kolejnych odsłonach kompletnie im nie szło i następne trzy sety przegrali kolejno do: 22, 22 i 19. Brąz przypadł więc reprezentacji „czwórki”. Po meczu o trzecie miejsce nadszedł czas na pojedynek finałowy. Naprzeciw siebie stanęli zawodnicy z G 8 i G 9. Gra była nad wyraz emocjonująca. Sety były wyrównane, a trzeci z nich zakończył się wynikiem 34:32! Ostatecznie, spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla chłopców z „ósemki” i to oni zdobyli puchar Mistrzostw Olsztyna szkół gimnazjalnych w siatkówce chłopców. Gratulujemy! Po zakończeniu rozgrywek drużyny odebrały puchary, dyplomy i medale z rąk opiekunów oraz wiceprzewodniczącego Stowarzyszenia Sportu Szkolnego „Juvenia” – Zbigniewa Wytrążka. Biorąc pod uwagę fakt, iż 8-ka jest szkołą z klasami sportowymi o profilu siatkarskim, nasz wynik możemy uznać za niezwykle satysfakcjonujący. Oczywiście życzymy trenerom i zawodnikom dalszych spektakularnych zwycięstw.


    21 marca w AQUASFERZE odbyły się II OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY SMOCZYCH ŁODZI NA BASENIE. W wyścigach, Gimnazjum Nr 9 reprezentowały następujące osoby: Dymerska Wiktoria, Górecka Aleksandra, Łastowski Robert, Szpejna Grzegorz, Manca Aleksandra, Urbańska Izabela, Michalska Klaudia, Melzacka Zuzanna, Sawiniec Bartosz. Nasze załogi brały udział w dwóch kategoriach: dziewczęta i mieszana (3 dziewczęta, 3 chłopców).
    Do zawodów zgłosiło się 12 osad z województwa warmińsko-mazurskiego i Trójmiasta. Załoga dziewcząt zajęła IX miejsce (wygrała dwa wyścigi). Załoga mieszana wygrała sześć wyścigów i zajęła IV miejsce. W walce o brązowy medal nasza osada uległa Szkole Sportowej z Gdyni. Opiekunem naszych zawodników był Pan Adam Sobczyk. Serdecznie gratulujemy sukcesu.


    Kolejne wielkie sukcesy naszych tenisistów UKS TEMPO 25 Kamila Stepnowskiego i Piotra Albina (na co dzień uczniów Gimnazjum nr 9 z OI w Olsztynie): IV miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Tenisie Stołowym; I miejsce w Mistrzostwach Olsztyna Juniorów; I miejsce w Półfinałach Województwa. W klasyfikacji generalnej zajmują 12 miejsce w Polsce drużynowo. Mamy nadzieję, że powielą sukcesy naszego absolwenta Cezarego Bossowskiego i nadal będzie głośno o pingpongistach z 9-tki nie tylko w Olsztynie ale i na świecie. Życzymy dalszych spektakularnych zwycięstw naszym beniaminkom.


    W piątek 15 listopada 2013r w Gimnazjum nr 7 rozegrano drugą rundę meczy o Mistrzostwo miasta Olsztyn w piłce ręcznej dziewcząt. Nasze gimnazjum reprezentowała liczna grupa w składzie:

Wiktoria Dymerska (kapitan drużyny),
Aleksandra Dobosz,
Anna Zdrojewska,
Adrianna Nowowiejska,
Anna Olszewska,
Aleksandra Drozdowska,
Julia Oleksiak,
Weronika Chojnowska,
Julia Nowowiejska,
Aleksandra Juszczyk,
Żaneta Sędrowska,
Kinga Wieczorek (super bramkarka).

    Dziewczęta zajęły III miejsce, lepsze okazały się dziewczęta z Gimnazjum nr 11 II miejsce i Gimnazjum nr 7 I miejsce. Opiekunem drużyny była Mariola Sudzińska.


    W dniu 30.09.2013 r. na terenach zielonych przy pływalni odbyły się mistrzostwa Olsztyna w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
    W imprezie wzięło udział 341 uczniów (156 dziewcząt i 185 chłopców) z 33 szkół. Gimnazjum nr 9 reprezentowali uczniowie: Emilia Miłowska, Weronika Chojnowska, Damian Szymański, Michał Jurkowski, Jarosław Kliczka, Krzysztof Soćko, Kacper Samociuk. Chłopcy startowali na dystansie 2000m i 800m. W biegu uczestniczyło 24 zawodników. Po zaciętej walce na finiszu wygrał reprezentant naszego gimnazjum Damian Szymański. Pozostali uczniowie nie odnieśli większych sukcesów, ale walczyli dzielnie do ostatnich metrów. Opiekunem grupy naszych lekkoatletów była Mariola Sudzińska.


    Czy to naprawdę możliwe, aby w ten sposób poruszać się po wodzie ?. Niemożliwe stało się możliwe, gdyż od kilku lat na jednym z olsztyńskich jezior, osady kajakarskie ścigają się w wyścigu Smoczych Łodzi. Propagatorem tej dyscypliny jest Pan Adam Sobczyk, który wielokrotnie wraz z uczniami G9 prześcignął inne osady gimnazjalistów. W tym roku, w piątek 13 września, w szranki stanęło kilkanaście załóg z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Akcja odbyła się pod hasłem IX ogólnopolskie Wyścigi Smoczych Łodzi. Zawody rozgrywano w 2 kategoriach: Mix dziewczyn i chłopców oraz Open dziewcząt i chłopców. Nasza mieszana drużyna uległa tylko załodze z Gdańska i wespół ( chłopcy i dziewczęta) wywalczyli II zasłużone miejsce wiosłując co sił. Prawdopodobnie nasza osada sunęła po zwycięstwo na skrzydłach smoka. Gratulujemy sukcesu.