Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać jak ważna jest rola przyjaźni w naszym życiu. Pomoc przyjaciela, który zawsze chętnie pocieszy dobrym słowem, wesprze poradą, podzieli się tym co posiada z pokrzywdzonym przez los czy też potrzebującym jest nieoceniona. Współczesność, choć coraz bardziej odhumanizowana, daje dowody, że istnieją ludzie, zasługujący na miano przyjaciela i kierujący się w życiu zasadą filantropii. Do grona wspaniałych osób wspierających Gimnazjum Nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi należą m.in.:

PSS Społem Olsztyn,

Rada Rodziców G9,

Rada Osiedla Nagórki,

Firma Rumar reprezentowana przez Pana Bartosza Rudzkiego,

Agencja Nieruchomości Rolnych Oddział Terenowy w Olsztynie,

Pani Beata Kardynał - Stawicka,

Horydfilm.pl

    Przedstawiciele tych instytucji w szczególności zasługują na miano - Przyjaciel Szkoły. Efektywnie wspierają działania naszej szkoły i są zaangażowani w akcje promocyjne gimnazjum. Dzięki ich wsparciu i wielkiemu, otwartemu sercu, nasi uczniowie biorą udział w zawodach i turniejach sportowych, konkursach przedmiotowych czy też akcjach samorządowych.

    Dziękujemy serdecznie w imieniu uczniów, nauczycieli i dyrekcji Gimnazjum nr 9 z OI za pomoc i ofiarność, a także liczymy na dalszą udaną współpracę. Człowieka mierzy się głównie miarą serca, którego my tak wiele od Państwa otrzymujemy.. .