-----------------------------------
ROK SZKOLNY 2008/2009
ROK SZKOLNY 2009/2010
ROK SZKOLNY 2010/2011
ROK SZKOLNY 2011/2012
ROK SZKOLNY 2012/2013
ROK SZKOLNY 2013/2014
ROK SZKOLNY 2014/2015
ROK SZKOLNY 2015/2016
ROK SZKOLNY 2016/2017
-----------------------------------

PRZEWODNICZĄCA
Laura Węgrzynowska

Z-CA
Weronika Chojnowska

SKARBNIK
Kamil Ciborowski

SEKCJA ORGANIZACYJNO-ARTYSTYCZNA:

- Karolina Olejniczak
- Adrianna Nowowiejska
- Julia Nowowiejska
- Julia Oleksiak
- Mateusz Kowalski
- Wojciech Szczucki

SEKCJA MUZYCZNA:

- Piotr Kasprzycki
- Michał Jurkowski
- Kacper Mikołajewski


____________________________________________________________________________________________
Dodano: 25 VI 2015r.

    W środę 24 czerwca, w godzinach popołudniowych odbyło się w ZSO nr 3 uroczyste pożegnanie uczniów klas III gimnazjum, połączone z programem artystycznym.
    Po powitaniu przybyłych na uroczystość gości, zasadniczym punktem programu było uhonorowanie najlepszych uczniów klas trzecich statuetką Srebrnej Róży czyli uczniów, którzy przyczynili się na różne sposoby do uzyskania najwyższych wyników nauczania, wysokich miejsc w licznych konkursach szkolnych i miejskich oraz wysokich wyników z egzaminu zewnętrznego. W tym roku zostali nimi Kamil Tunkiewicz z kl.3a i Michalina Kryścińska z 3d.
    Potem przyszedł czas na nagrodzenie uczniów wzorowych. Wręczono im dyplomy i nagrody książkowe, a następnie gratulacje trafiły do rodziców tychże uczniów, co było na pewno miłym akcentem dla obu stron. Wyróżnieni uczniowie z klas III wyszli na środek sali razem z rodzicami, którzy za wkład włożony w osiągnięcia swoich dzieci otrzymali listy gratulacyjne.
    Następnie przyznano specjalne nagrody uczniowskie dla najlepszych i ulubionych belfrów, te przyznawali sami uczniowie a akcję honorowym patronatem objął Samorząd Uczniowski. Kategorii było kilka , jednak sam moment był naprawdę bardzo wzruszający dla wyróżnionych nauczycieli. Wręczono jeszcze wiele innych nagród, m.in. za udział w konkursach, kołach zainteresowań, akcjach charytatywnych- wolontariat, osiągnięciach sportowych i pracę w Samorządzie Szkolnym.
    Smutnym momentem było pożegnanie Pań z Rady Rodziców - Bożeny Kowalskiej, Iwony Węgrzynowskiej i Doroty Szymańskiej, które w ciągu trzech ostatnich lat wspierały nauczycieli i uczniów z 9-tki na wszelkie możliwe sposoby, całym sercem starały się wzbogacić i urozmaicić trudny czas nauki szkolnej, inicjowały i przygotowywały wszelkiego rodzaju miłe akcenty, a działania szkoły pomagały rozpropagować także w środowisku lokalnym.
    Po poważnej i oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na oddanie głosu młodszym kolegom z klas drugich i trzecioklasistom, którzy pożegnali mury szkoły i przekazali młodszym kolegom cenne nauki , w jaki sposób mają godnie zastąpić ustępujących absolwentów. Szkolne koło Teatralne MASKA i zespół muzyczny przygotowały krótkie programy artystyczne o charakterze kabaretowym, a zarazem uświetniły i umiliły tę uroczystość swoimi występami na szkolnej scenie. Wszystkie pożegnania wywołują wiele wzruszeń i tak było również na wczorajszej uroczystości. W niejednym oku zakręciła się łza, ale życie idzie dalej. Absolwenci już niedługo zostaną przyjęci do nowych szkół. Życzymy im, żeby były to te wymarzone szkoły i żeby osiągali w nich same sukcesy. Mamy też nadzieję, że nie zapomną o nas i zajrzą czasem do starej szkoły – pochwalić się albo wyżalić. Powodzenia!

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 5 VI 2015r.

    M.A.S.K.A. po raz kolejny podpowiada (i pokazuje) przepis na sukces: należy znaleźć dobry temat („Napiętnowani”) - np. o kondycji świata i zagubieniu jednostki, wykorzystać oszczędną (jak to u Maskowiczów) scenografię oraz wyraźny motyw muzyczny (potem się go nuci i nuci…), pracować zespołowo i… wziąć udział w XV Przeglądzie Małych Form Scenicznych (19 maja br. w Gimnazjum nr 5 w Olsztynie). Następnie trzeba już tylko zmierzyć się z dwunastoma zespołami (kategoria gimnazja i szkoły średnie) i…. czekać na ogłoszenie wyników (25.05.br. na Gali w Olsztyńskim Teatrze Lalek).

    Drugie miejsce cieszy (zwłaszcza, że zespół jest młodziutki, tylko z trójką „weteranów”) ósma statuetka to podsumowanie jubileuszu ( dziesięć lat działalności M.A.S.K.I.).

No, cóż, pozostaje już tylko powtórzyć za organizatorką Przeglądu – do zobaczenia za rok.

(spostrzeżeniami podzieliła się M.S.)


PS Maskowicze-dziękuję za zaufanie i wiarę, że się uda

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 29 V 2015r.

    24 maja 2015r. odbyły się II Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane przez Arsmed w ramach Majówki Rotariańskiej na terenie aeroklubu na Dajtkach w Olsztynie. Kolejny raz uczniowie klas trzecich wykazali się wielką determinacją i dużą wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej: Urszula Dobak, Damian Królicki, Krystian Kurkowski, Łukasz Bajkowski, Karolina Markiewicz. Obserwatorem zmagań drużyny był Dawid Mendziński. W tych mistrzostwach nasza drużyna uplasowała się na 2 miejscu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 25 V 2015r.

    15 kwietnia 2015r. odbyły się I Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie. W skład reprezentacji naszego gimnazjum weszli: Urszula Dobak, Damian Królicki, Kystian Kurkowski. Po zaciętej walce zajęliśmy 4 miejsce.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 22 V 2015r.

    Komisja w składzie Katarzyna Rutkowska, Sylwia Młodkowska, Sebastian Pyrzanowski wyłoniła zgodnie z regulaminem konkursu zwycięzców:

pierwsze miejsce: Adam Malinowski, klasa VIa, SP 29 w Olsztynie
drugie miejsce: Amelia Zubik klasa, Vc SP29, SP 29 w Olsztynie
trzecie miejsce: Maja Lew, klasa Vb, SP 29 w Olsztynie


Ponadto wyróżniono prace:
Zuzanna Wawrzyn, SP 3 w Olsztynie
Lidia Krzyżewska, SP 9 w Olsztynie
Weronika Wódkiewicz, SP 7 w Olsztynie
Karolina Czaplicka, SP 29 w Olsztynie
Paweł Mierzejewski, SP 29 w Olsztynie

Wręczenie nagród odbędzie się 30 maja 2015r. podczas FESTYNU RODZINNEGO przy ul. Wańkowicza 9 (plac przy Spółdzielni Mieszkaniowej "JAROTY").

SERDECZNIE GRATULUJEMY
____________________________________________________________________________________________
Dodano: 14 V 2015r.

    13 maja niekoniecznie musi być pechowy! Tego dnia na zaproszenie Pani Sylwii Jaskulskiej, członka Zarządu Urzędu Województwa Warmińsko Mazurskiego, uczniowie klasy Ia i IIc uczestniczyli w żywej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Lekcja odbyła się w sali posiedzeń Sejmiku Województwa. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi danymi dotyczącymi naszego województwa takich jak: powierzchnia, liczba ludności, krainy historyczne, mniejszości narodowe i wiele innych. Nie mogło też zabraknąć informacji dotyczących największych inwestycji w naszym regionie np. budowa lotniska w Szymanach. Na podsumowanie naszego spotkania Pani Sylwia zadawała pytania i hojnie nagradzała każdą odpowiedź upominkami. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i nie mogą doczekać się następnego razu.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 11 V 2015r.

    Maj i czerwiec to czas wielu trudnych życiowych wyborów, tak dla obywateli jak i dla uczniów. Wszyscy mamy problem z podjęciem właściwych decyzji, chociaż staramy się podejmować jak najtrafniejsze, gdyż nasze decyzje rzutować będą na dalsze etapy naszego życia. Musimy pamiętać, iż wiele w życiu zależy od tego czy demokratycznie i z pełną odpowiedzialnością oddamy swój głos. Właśnie z taką inicjatywą ruszyli 30 kwietnia do urn gimnazjaliści z G9, aby na kilka dni przed wyborami prezydenckimi oddać swój głos w prawyborach na kandydatów, którzy 10 maja staną w szranki. Oczywiście zadaniem akcji jest pokazanie uczniom za pośrednictwem nauczycieli, jak ważną sprawą jest głosowanie i wybór swojej przyszłości. Akcja została zorganizowana i przeprowadzona po patronatem CEO w ramach programu „Młodzi głosują”, a wzięło w niej udział blisko 200 uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwał nauczyciel i zarazem organizator akcji Pan Sebastaian Pyrzanowski.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 30 IV 2015r.

    17 kwietnia 2015r. w ZSO Nr 3 przy ul. Wańkowicza1 odbył się etap powiatowy Turnieju BRD. Nasze gimnazjum reprezentowali: Dawid Mendziński, Łukasz Bajkowski, Marcin Murawski, Mateusz Kowalski. Opiekunem naszej drużyny był Pan Leszek Bakun. Zawody były podzielone na dwa etapy. Pierwsza część teoretyczna polegała na napisaniu testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, druga praktyczna polegała na przejechaniu rowerem przygotowanego toru w jak najkrótszym czasie. Ostatecznie nasza drużyna zajęła drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 28 III 2015r.

    „Jak cię widzą tak cię piszą” - trzeba się nieźle napracować, żeby przedstawić atrakcyjną ofertę gimnazjum zwłaszcza, że konkurencja jest niemała. Jak to zrobić ? Oczywiście nic prostszego. Należy tylko przygotować i pokazać bogatą ofertę edukacyjną dla kandydatów na przyszłych uczniów. Nasza szkoła tj. G9 zaprezentowała się uczniom i rodzicom 19 marca w godz.15-20. Stoiska były efektowne, a zwiedzający mieli okazję gruntownie zapoznać się ze szkołą i nauczycielami oraz ofertą zajęć pozalekcyjnych. Całość uświetniły m.in. występy S.K.T. M.A.S.K.A. Były konkursy i szarady, było gwarno i wesoło. Mamy nadzieję, że to spotkanie przekonało wielu uczniów do wyboru naszego gimnazjum jako miejsca , gdzie warto się uczyć. Następne takie spotkanie już 21 maja. Zapraszamy serdecznie.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 27 III 2015r.

    Czy ubranie musi być drogie ? Dlaczego nasze szafy pękają w szwach? Czy szata zdobi człowieka zawsze i wszędzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukaliśmy 20 marca w przeddzień astronomicznej wiosny w naszym gimnazjum. Samorząd Uczniowski zorganizował bardzo ciekawy i niezwykle ekologiczny konkurs pod hasłem Bądź eko, którego celem nadrzędnym było przygotowanie się przez uczniów stroju z byle czego, tudzież z materiałów w 100% recyklingowych. I tak 2 uczennice, które zostały wyłonione przez jury za oryginalność i niezwykłe wyczucie smaku zaprezentowało stroje niezwykle zaskakujące i oszczędne w formie, tu mogłyby zawstydzić Pana Jacykowa, czy też Panią Minge. Modelki zaprezentowały najnowszą kolekcję wiosna 2015 tzn. botki z tektury, zwiewne tuniki z foliowych worków na śmieci okraszone przebogatymi ornamentami kwiatowymi w stylu arabeska z reklam Tesco czy Real, dodatkowo kandydatki zdobiła biżuteria marki -fantastik sam plastik. Całości i uroku dopełniały rajstopy na dotarcie, czyli lekko sfatygowane z wieloma oczkami. Atrakcją tej zjawiskowo pięknej odsłony stylu eko było zaćmienie słońca, które mieliśmy okazję podziwiać w piątkowe przedpołudnie o godz. 10:47. Jak widać taki pokaz i takie okazy przyćmiły nawet słońce. Wszystkich zainteresowanych kolekcją Karoliny i Moniki odsyłamy do naszej stronki internetowej.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 10 III 2015r.

    Jak ważne są sekundy , które ratują życie możemy przekonać się niejednokrotnie w wielu sytuacjach np. na drodze, w szkole czy w zwykłym supermarkecie, kiedy to ktoś traci przytomność, upada nagle na ziemię. W takich chwilach to my powinniśmy zachować przytomność, udzielić fachowo pierwszej pomocy, ruszyć na ratunek.
    Nauka udzielania pierwszej pomocy zaczyna się już w wieku szkolnym i jest wielokrotnie powtarzana przy każdej okazji np. na lekcjach edb. W naszym gimnazjum w ostatnim czasie uczniów przeszkolił 23 lutego instruktor PCK Pan Tomasz Miszczuk. Spotkanie zorganizował Pan Tomasz Sztepun. Szkolenie dotyczyło oczywiście udzielania fachowo pierwszej pomocy i poprzedzone było wykładem. Wzięło w nim udział 25 uczniów z gimnazjum i liceum. Oczywiście wiedza teoretyczna znalazła potwierdzenie w praktyce, każdy uczeń miał możliwość sprawdzić zdobyte informacje na fantomie. Taka wiedza jest bezcenna, ale oby sytuacje bezpośredniego zagrożenia życia przytrafiały się nam sporadycznie.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 3 III 2015r.

    16 lutego nasze gimnazjum odwiedził Teatr Historyczny "Chorągiew Komturstwa Gniewskiego". „Żywa Lekcja Historii" to podróż poprzez wieki. To również zaznajomienie uczniów z historią poprzez kontakt z dawnymi obyczajami, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym. Całe wyposażenie, którym posługują się aktorzy są dokładnymi replikami, sprzętów wykorzystywanych w danej epoce historycznej.
    W trakcie lekcji żywej historii uczniowie mieli okazję zdobyć wiedzę historyczną dobrze się bawiąc. Przedstawienie to 50 minut barwnego opowiadania wraz z prezentacją strojów, sztuki walki oraz dużą dawką wiedzy i humoru.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 13 II 2015r.

    Kiedy spałeś do południa, spędzałeś czas przed komputerem, zajadałeś nudę chipsami, grupa gimnazjalistów wiedziała, co ze sobą zrobić. „Łowcy kultury” realizowali program profilaktyczny (pod takim właśnie tytułem) organizowany przy współpracy z MZPiTU w Olsztynie.
    Pierwszy tydzień spędziliśmy w szkole (tak, tak)-opowiadaliśmy o sobie i świecie plastycznie, mierzyliśmy się z kalamburami, sprawdzaliśmy, czy potrafimy myśleć twórczo (oj, potrafimy), napisaliśmy scenariusz i nakręciliśmy film.
    Drugi tydzień to zajęcia „w terenie”- wyjścia na lodowisko ( ależ ci młodzi szaleją na lodzie), „Carte Blanche” w Multikinie, spacer po staromiejskich galeriach. My nie żałujemy dwóch tygodni w szkole, a Ty?

(spostrzeżeniami podzieliła się M.S.)

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 11 II 2015r.

    Koniec półrocza zawsze wygląda tak samo: najpierw pogoń za ostatnimi zaliczeniami, poprawami, potem- oficjalne podsumowanie miesięcy pracy, potu, lenistwa itd., itp., etc.
    Tym razem apel (23.01. br.) zaczęli Maskowicze „Szufladą”- rzeczą o stereotypach, nietolerancji, zamykaniu ludzi w etykietowanych szufladach. Było nastrojowo i muzycznie. Było wymownie, mocno i mądrze.
    Potem przenieśliśmy się do „studia telewizyjnego” -tu członkowie (a może raczej członkinie) Samorządu Uczniowskiego w dowcipny sposób przypomniały, co działo się w szkole od września do stycznia. Zaproszona do „studia” pani dyrektor Agnieszka Leszczyńska ujawniła swój kolejny talent-niczym komentator sportowy przedstawiła półrocze ( i gimnazjum) w liczbach, pogratulowała uczniom wzorowym, sportowcom oraz zwycięzcom różnych konkursów.

(spostrzeżeniami podzieliła się M.S.)

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 23 I 2015r.

pcq

    W dniu 21.01.2015r. odbyło się kolejne spotkanie z serii Świadomy Absolwent. Tym razem 9 – tka gościła lekarza pogotowia lotniczego. Opowiadał nam o tym ile lat trzeba poświęcić nauce i stażu w szpitalu, żeby w końcu zostać lekarzem – około 12 lat! Opowiedział nam również o specjalizacjach i o tym jakimi dziedzinami się one zajmują. Po ogólnym przedstawieniu zawodu zapoznał nas ze specyfikacją pracy ratownika. Powiedział nam, że ratownik to tak naprawdę połączenie wszystkich specjalizacji lekarskich. Ratownik medyczny działa w trudnych warunkach i ważne jest, żeby zawsze zachował zimną krew. To naprawdę szalona praca! Wszyscy uczniowie słuchali uważnie co ma do powiedzenia nasz gość.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 11 XII 2014r.

pcq

    Europejski Dzień Prawnika ustanowiła Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE). Organizowany jest on we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Jego celem jest promowanie idei państwa prawa i podstawowych wartości wymiaru sprawiedliwości oraz propagowanie zawodu prawnika jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa obywatelskiego.
    Podczas lekcji poruszona była problematyka praw i obowiązków uczniów i sposobów ich ochrony, a także struktura wymiaru sprawiedliwości. Przybliżona została także specyfika i rola zawodów prawniczych.
    Lekcja była bardzo przydatna, gdyż współczesny świat wymaga znajomości podstaw prawa. Dzięki t akim inicjatywom uczeń poznaje procedury załatwiania własnych spraw, zostaje uwrażliwiony na przejawy niesprawiedliwości, łamania praw człowieka.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 28 XI 2014r.

    Trwa nabór wolontariuszy 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 11 stycznia 2015 roku. Olsztyński sztab, działa przy Miejskim Ośrodku Kultury. Zgłoszenia wolontariuszy, którzy w finałową niedzielę będą kwestować na terenie całego miasta, przyjmowane są do wyczerpania miejsc.
    Aby zostać wolontariuszem WOŚP należy wejść na stronę www.wosp.olsztyn.eu – zakładka WOLONTARIAT i wypełnić formularz zgłoszeniowy. W tym roku zgłoszenia przyjmowane są tylko i wyłącznie w formie elektronicznej.
    Podczas 23. finału WOŚP, wolontariusze na ternie całego kraju będą kwestować na rzecz podtrzymania wysokich standardów leczenia na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych, oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.
    Mimo zimowej aury, na każdego czeka świetna zabawa, moc atrakcji i gorąca atmosfera. Czekamy właśnie na Ciebie! Nie zwlekaj, dołącz do nas już dziś!

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 13 XI 2014r.

    Dnia 12 listopada 2014r. w ramach obchodów Dnia Niepodległości w naszym gimnazjum zorganizowano Turniej Strzelecki. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.00 na strzelnicy ZSO 3, która jest pod opieką Pałacu Młodzieży. Turniej zaczął się od krótkiego szkolenia dotyczącego bezpieczeństwa oraz obsługi broni przeprowadzonego przez instruktora Pałacu Młodzieży odpowiedzialnego za strzelanie. W zawodach wzięło udział 10 uczestników, w tym dwóch nauczycieli. Każdy zawodnik oddał po 8 strzałów do tarczy z odległości 50m.
    Wyniki klasyfikacji końcowej: 1 miejsce Krystan Kurkowski 44pkt., 2 miejsce Łukasz Bajkowski 43 pkt., 3 miejsce Sebastian Pyrzanowski 40 pkt., 4 miejsce Jakub Domański 34 pkt., 5 miejsce Tomasz Sztepun 28 pkt., 6 miejsce Bartłomiej Błaszczyk 23 pkt., 7 miejsce Krystian Bartoszewski 22 pkt., 8 miejsce Damian Szymański 15 pkt., 9 miejsce Wojciech Szczucki 14 pkt., 10 miejsce Oskar Czaja 11 pkt.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 12 XI 2014r.

    Organizatorzy okolicznościowego spotkania (7.11.br.) mieli naprawdę twardy orzech do zgryzienia-jak zaciekawić gimnazjalistów tematem, jak pokazać kawał historii i nie zanudzić, jak opowiedzieć o poświęceniu, patriotyzmie i nie brzmieć patetycznie.

Okazało się, że jednak można…

    Maskowicze (czytaj: członkowie SKT M.A.S.K.A.) zaprezentowali inscenizację, która mogła się podobać: oto dwie niezbyt garnące się do nauki gimnazjalistki przygotowują historyczne zadanie i… na jawie – a może we śnie-prowadzą całkiem przyzwoitą rozmowę z „tą, co nie zginęła” o tym, jaką przeszła drogę-długą i trudną - do niepodległości.
    Trochę pieśni patriotycznych, teatr cieni, stopklatka, niebanalne rekwizyty ( wykonane rękami dziadka stolarza), skromne stroje, bogata scenografia złożyły się na widowisko w skupieniu obejrzane i wysłuchane przez uczniów.
    Brawo, Gimnazjaliści, za szacunek do przeszłości, do pracy kolegów i koleżanek, za białe koszule i garnitury.
    Tę lekcję Dziewiątka zaliczyła na piątkę…

(podpatrzyła i spisała M.S. )

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 20 X 2014r.

    Pasowanie na ucznia, które jest bardzo ważną uroczystością w naszym szkolnym kalendarzu, jest czymś wyjątkowym, i niesamowicie ciekawym dla pierwszoklasistów. Każdy z nas pamięta swoje pasowanie i emocje związane z tą uroczystością.
    Co roku w miesiącu październiku, w tym roku 15 konkretnie, w Gimnazjum nr 9 z OI w Olsztynie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie w obecności Dyrekcji Szkoły, Grona Pedagogicznego, przedstawicieli Rady Rodziców, swoich rodziców oraz uczniów klas starszych. Następnie zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Motywem przewodnim programu był kosmos i szereg nieziemskich konkurencji tj.: Gwiezdne wojny, Droga mleczna, W kosmicznej stołówce, Pokaz kosmicznej mody i talentów. Impreza wypadła wspaniale. Zabawy i milej atmosfery było co niemiara. Wszyscy zebrani obejrzeli popisy pierwszoklasistów z wielką przyjemnością i od tego momentu stali się oni pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły.
    Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznia nie pozwolą wymazać ze wspomnień tej uroczystości.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 17 X 2014r.

    10 października na zaproszenie Dyrektora ZSO Nr 3 w Olsztynie przyjechała podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Urszula Pasławska. Celem wizyty była lekcja wiedzy o społeczeństwie na temat: „Władza ustawodawcza i wykonawcza w Polsce”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz wszystkie klasy IX LO. Pani minister wygłosiła wykład, a następnie była seria pytań do uczniów i od uczniów. Wszyscy odpowiadali na nie śpiewająco. Osoby, które uczestniczyły w dyskusji zostały nagrodzone pamiątkowymi albumami. Pani minister gorąco zachęcała młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Lekcja była bardzo udana .

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 13 X 2014r.

    Piłką nożną 9-tka stoi, czemu sprzyja doskonała baza i warunki pogodowe w tym roku. Po raz kolejny nauczyciele wespół z uczniami przygotowali i przeprowadzili turniej piłkarski dla uczniów gimnazjum. Przystąpiło do niego sześć 11 osobowych drużyn o metaforycznie brzmiących nazwach np. 1 FC Ważki, HardKory, grzyb Spadochronowy, Dzikie Pandy, Czarne Pelikany, Chokotem.
    I faza , czyli potocznie "każdy z każdym" ostatecznie przyniosła wyniki, które pozwoliły uplasować się drużynom na poszczególnych miejscach od 1 do 6. w II fazie ostatecznie spotkały się 3 najlepsze drużyny rozgrywek i były to mecze o tzw. prymat gimnazjum.
    Ostatecznie na szczycie podium stanął Grzyb Spadochronowy, który pokonał FC ważki 6:1, na drugim miejscu uplasowały się FC Ważki , które Hardkory pokonały 4 :0, a po symboliczny brąz sięgnęły ostatecznie Hardkory właśnie.
    Najlepsza drużyna zagra z niepokonaną dotąd kadrą nauczycieli już 15 października . Życzymy powodzenia zarówno uczniom jak i nauczycielom.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 1 X 2014r.

    Kandydatów było wielu, a hasła wyborcze bardzo obiecujące. Po weryfikacji pozostała wspaniała trójka, która ostatecznie starła się w wyborach do władz SU 26 września 2014 roku. W głosowaniu wzięło udział 201 uczniów. Frekwencja wyborcza wyniosła 82%. Każdy ważny głos decydował o zwycięstwie lub porażce kandydata. Po zliczeniu głosów przez komisję wyborczą zostali wyłonieni zwycięzcy. Największą liczbę głosów uzyskała Laura Węgrzynowska z klasy 3d (99), na drugim miejscu znalazła się Weronika Chojnowska klasa 3c (31), na trzecim Kamil Ciborowski z 2b (22).
    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji z pracy na rzecz społeczności uczniowskiej.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 18 IX 2014r.

    Jaki środek transportu preferujesz? Czy życie bez samochodu stanowi dla Ciebie poważny problem? Czy w końcu jesteś eko, tzn. w jaki sposób możesz zadbać o środowisko naturalne? Na to i wiele innych pytań uczniowie G9 znaleźli odpowiedź przy okazji obchodów Europejskiego Dnia Zrównoważonego Transportu. 16 września br. w naszej szkole odbyła się konferencja z udziałem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miasta Stanisława Gierby i oczywiście komisarza ruchu rowerowego, założyciela stowarzyszenia - Jadę nie tankuję Arkadiusza Arczaka. Całość spotkania poświecono środkom komunikacji miejskiej i zrównoważonemu poruszaniu się po mieście innymi środkami lokomocji tzn. rowerami. Prelegenci poruszyli tematy związane z utrudnieniami w ruchu drogowym, poznaliśmy prawdziwą ilość aut zarejestrowanych w naszym mieście ( 113 tys.), dowiedzieliśmy się kiedy w Olsztynie zlikwidowano ruch tramwajowy i dlaczego, a także jak wygląda infrastruktura ruchu rowerowego i gdzie najaktywniej można korzystać z tego środka lokomocji. Miłym akcentem było przekazanie nowych stojaków rowerowych naszej szkole, gdyż wielu uczniów i nauczycieli, w myśl zasady bądź zrównoważonym i świadomym użytkownikiem olsztyńskich dróg i ścieżek rowerowych, czynnie porusza się rowerem do szkoły i pracy. Na wszystkich uczestników spotkania czekały informatory turystyczno- rowerowe przygotowane przez Urząd Miasta, które osobiście wręczał Pan Mirosław Arczak.
    Dziękujemy serdecznie Dyrekcji szkoły, jak i włodarzom Olsztyna, za propagowanie edukacji ekologicznej wśród uczniów ZSO 3.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 2 IX 2014r.

    Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to podniosłe wydarzenie, zarówno dla uczniów jak i dla rodziców. Jeszcze tak niedawno kończyliśmy wytężony okres nauki, a już spotykamy się, żeby rozpocząć nowy rok szkolny 2014/2015. Wracamy po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej „walki”. Walki, którą każdy uczeń rozpoczyna zawsze pierwszego września. W naszym życiu wiele rzeczy uległo zmianie. Nie tylko jesteśmy starsi, mądrzejsi, ale także mamy nowe postanowienia na nadchodzący rok szkolny. Nie trzeba chyba podkreślać, że oczywiście na pierwszym miejscu listy postanowień jest owa walka- walka o oceny. Bo przecież uczymy się nie dla szkoły nauczycieli, rodziny, czy przyjaciół, tylko dla siebie.
    Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015 w ZSO 3 w Olsztynie miała miejsce o godz. 8.30 na Orliku. Uczniów rodziców i zaproszonych gości powitała Pani Dyrektor Jadwiga Baczewska, krótkie przemówienie wygłosiła Radna Miasta Olsztyn Halina Ciunel. Po części oficjalnej cała brać szkolna udała się do klas wraz z wychowawcami. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów, dobrych ocen, a nauczycielom dużo cierpliwości i wytrwałości.