-----------------------------------
ROK SZKOLNY 2008/2009
ROK SZKOLNY 2009/2010
ROK SZKOLNY 2010/2011
ROK SZKOLNY 2011/2012
ROK SZKOLNY 2012/2013
ROK SZKOLNY 2013/2014
ROK SZKOLNY 2014/2015
ROK SZKOLNY 2015/2016
ROK SZKOLNY 2016/2017
-----------------------------------

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego: Patrycja Chrostek

Zastępca przewodniczącej SU: Laura Węgrzynowska


Witamy Uczniowie !
Jesteśmy z różnych klas, ale łączy nas chęć zmieniania naszego Gimnazjum!
Chcielibyśmy aby Szkoła była bardziej nowoczesna i przyjazna nam wszystkim.
Każdy z Was na pewno ma wiele pomysłów na zmiany.
Nie krępujcie się więc i kontaktujcie z nami.
Samorząd Uczniowski :)

Komitet organizacyjny :

Aleksandra Grabowska
Izabela Urbańska
Patrycja Chrostek
Klaudia Michalska
Laura Węgrzynowska

Sekcja artystyczna :

Anna Olszewska
Anna Zdrojewska
Sandra Król
Marta Frankowska
Klaudia Rąpała
Aleksandra Juszczyk

Sekcja muzyczna :

Robert Łastowski
Tomasz Jankowski
Bartosz Kijewski
Michał Kaczmar
____________________________________________________________________________________________
Dodano: 10 VII 2014r.

    I w końcu nadszedł upragniony czas wakacji, chce się wręcz przywołać fragment tekstu piosenki: Wsiąść do pociągu byle jakiego, ściskając w ręku kamyk zielony, wielu uczniom znów chce się żyć. Są jednak tacy, którym łzy cisną się do oczu, a to z powodu rozstania ze szkołą i ulubionymi belframi. Mowa tu o tegorocznych absolwentach, z którymi chcieli nie chcieli trzeba było się rozstać. Taka jest już kolej rzeczy, najpierw należy posiać, aby następnie zebrać obfite plony.
    Uroczystość pożegnania absolwentów rocznik 2014 była bardzo wzruszająca, pożegnaliśmy laureatów wielu konkursów, wybitnych sportowców, artystów, uroczych wychowanków. wspólnie przeżywaliśmy wzloty i upadki, chwile radosne i pełne wzruszenia. Niejednokrotnie trud wychowania przekładał się później na doskonały wynik z egzaminu zewnętrznego. To prawda, że my nauczyciele wiele wymagaliśmy od naszych uczniów, ale słowa przekute w czyny najlepiej teraz będą świadczyły o tym , że nasza praca nie pójdzie na marne. Łzy, które uronił niejeden nauczyciel, czy uczeń świadczą o tym, że nie powinniśmy płakać że się skończyło, raczej powinniśmy się cieszyć, że nam się zdarzyło spędzić ze sobą trzy lata.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 23 VI 2014r.

    Najpierw w strugach deszczu musieli dotrzeć do Kortowa do klubu Arton. Następnie przyszło im zmierzyć się z polonezem. Nieśmiertelna kompozycja Wojciecha Kilara (polonez z „Pana Tadeusza”-przyp. autora) pozwoliła ukoić nerwy i uspokoić rozdygotane nogi… Przystojni Oni i czarujące One świetnie poradzili sobie z liczeniem kroków, tłumem rodziców, fleszami oraz czujnymi spojrzeniami pedagogów.
    Potem kilka sesji zdjęciowych, szybki obiad i… krawaty i marynarki (nie wszystkie) powędrowały na krzesła, obcasy (nie wszystkie) pod stoły, a absolwenci - na parkiet. Trzeba przyznać, że to wyjątkowo roztańczony rocznik, który (wbrew uczniowskiej zasadzie) nie czekał na czarną noc, lecz od razu postanowił wykorzystać dany mu czas (18.00-23.00). Pląsali (czytaj: szaleli- przyp. autora) pojedynczo, parami, w klasowych i międzyklasowych grupkach. Tuż po 23.00 usłyszeli: To już jest koniec, nie ma już nic, Jesteśmy wolni, możemy iść… i opuścili gościnny klub studencki.
    Pozostaje pogratulować (i pozazdrościć) świetnej kondycji, pogody ducha i pięknych wspomnień.

(zaobserwowała i wrażeniami podzieliła się M.S.)

PS
Około 20.00 na salę wjechał okazały tort śmietankowy (ufundowany przez Radę Rodziców).

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 10 VI 2014r.

    Tak w dużym skrócie można opisać to wszystko, co działo się 7 czerwca na wielkim Festynie Rodzinnym w ZSO 3 objętym honorowym patronatem prezydenta miasta Olsztyna. Zgromadzeni na festynie mogli skorzystać z pneumatycznej zjeżdżalni, odwiedzić stoiska Straży Granicznej i Straży Pożarnej, stoiska KLANZY, stoiska z zabawkami i rękodziełem artystycznym. Uczestnicy festynu o zacięciu artystycznym występowali na scenie, inni brali udział w meczach piłki nożnej rodzice kontra uczniowie, a do walki zagrzewał naszych zawodników i artystów zespół cheerliderek. Mieliśmy też coś na wilczy apetyt - czyli czar PRL-u watę cukrową, grochówkę prosto z poligonu, kawę, herbatę i coś na ochłodę, czyli lody Bolero. Miały miejsce również pokazy walk MMA, szermierki, występy kapeli Quatro z Nidzicy. Prawdziwą wisienką na torcie był pokaz zabytkowych motocykli, sięgając po takie rarytasy jak BMW z 38 r, Dniepry, Urale, Iże zza wschodniej granicy rodem. Oczywiście oprócz koni mechanicznych nie mogliśmy zapomnieć o żywym rumaku ze stajni J. Kojrysa. Rozstrzygnięto kilka konkursów min. konkurs poetycki „Rodzinne strofki”, konkurs fotograficzny „Mój pupil”, plener malarski „Samotność w tłumie”. Było zatem głośno, radośnie i wiele się działo, o czym na pewno wszyscy odwiedzający imprezę nieprędko zapomną. Ci , którzy nie byli z nami tego dnia mogą zajrzeć na naszą stronę internetową. Gorąco zachęcamy. Współorganizatorzy: Rada Osiedla Nagórki SM Jaroty, Samorządowa Rada Osiedla Nagórki, Rada Rodziców Gimnazjum Nr 9. W kierunku wszystkich naszych sponsorów kierujemy gorące podziękowania.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 2 VI 2014r.

    Warszawa, stolica Polski, siedziba prezydenta, premiera i polityków, pędzących samochodów, tramwajów i ludzi krzątających się jak w ukropie, wreszcie nowinek kulturalnych i architektonicznych. To wizerunek medialny naszej stolicy, ale każdorazowa wizyta w tym mieście pozwala odkrywać je na nowo, dostrzegać bardziej przyjazny charakter. Uczniowie klas pierwszych G9 mieli okazję spojrzeć z innej perspektywy na Warszawę 26 maja br. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Sejmu i Senatu mieszczącego się przy ul. Wiejskiej 6, gdzie zapoznaliśmy się z historią budynku, pracą najważniejszych urzędników w państwie. Zwiedziliśmy niemalże cały gmach i jego kuluary, mieliśmy okazję dotknąć laski marszałkowskiej. Następnie udaliśmy się z wizytą do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów D.Tuska. Oczarował nas wystrój kancelarii m.in. Sali Zegarowej, Kolumnowej, Recepcyjnej, Świetlikowej. Pani przewodniczka ciekawie opowiadała nam jak wygląda dzień pracy ministrów, jakiego formatu osoby gości u siebie premier oraz jakie ciekawostki i tajemnice kryją niektóre przedmioty , obrazy i meble. Miłym akcentem był obiad, oczywiście dobry bo polski - pomidorowa, ogórkowa, schabowy z surówką, zupełnie jak u mamy. Gwoździem programu była wizyta na Stadionie Narodowym. Wszyscy z wielkim entuzjazmem zwiedzali, słuchali, wspinali się w górę ( korona stadionu - 60 m n.p. Wisły i w dół ( płyta boiska). Odwiedziliśmy loże VIPowskie, szatnie zawodników, kapicę wielowyznaniową i wiele , wiele innych zakamarków. Ciekawostką jest to, że Narodowy, który powstał na miejscu Stadionu X-lecia zbudowany został z takiej ilości betonu, że można by zbudować z niego 100 osiedli po kilkaset domów jednorodzinnych, a iglica z telebimami waży 90 ton, monitory maja wymiary 6x9 m2 czyli każdy z nich ma wymiar 54 metrowego mieszkania w bloku. Emocje, emocje i jeszcze raz emocje tak ten dzień opisali uczestnicy wycieczki. Już mamy plany na kolejny tak interesujący wypad. Zapraszamy do naszej galerii internetowej.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 29 IV 2014r.

    Nasi uczniowie stanęli przed pytaniem „Ciekawe, jak nam poszło?” po napisaniu małej matury, jak się zwykło już nazywać egzamin gimnazjalny, który w tym roku odbył się w dniach 23-25 kwietnia. Uczniowie powtarzali do niego materiał cały rok, trudzili się w pocie czoła, aby jak najlepiej przypomnieć sobie niezbędną wiedzę i treść lektur. Większość z nich już po wyjściu z sal egzaminacyjnych doskonale wiedziała, czego nie była w stanie napisać bądź rozwiązać, a co poszło im bardzo dobrze. Liczymy wraz z naszymi trzecioklasistami, że wyniki będą dobre i bardzo dobre, ale trzeba będzie na nie trochę poczekać… Trzymamy za wszystkich kciuki i życzymy maksymalnej liczby punktów.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 17 IV 2014r.

    Dnia 14.04.2014 r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt drużyn z powiatu olsztyńskiego. Turniej przebiegał w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Reprezentacja naszego gimnazjum wypadła rewelacyjnie i wśród gimnazjów z miasta Olsztyna i powiatu olsztyńskiego zajęła drugie miejsce. Ustąpiliśmy tylko gimnazjum z Gutkowa przegrywając z nimi tylko 1 pkt. W turnieju można było zdobyć 100 pkt. Nasze gimnazjum reprezentowali Grzegorz Szpejna, Bartek Ciborowski, Wiktor Kadłubowski, Artur Krupa. Drużynę przygotowali Panowie Tomasz Sztepun i Leszek Bakun. Warto podkreślić, że Nasze Gimnazjum uczestniczy w tym turnieju już kolejny raz (13 edycji) i zawsze zajmuje miejsce w pierwszej trójce. Serdeczne gratulacje.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 25 III 2014r.

    20 marca w Gimnazjum nr 9 z OI upłynął pod egidą Dnia Otwartego. Nauczyciele pospołu z uczniami przygotowali ciekawą ofertę edukacyjną w postaci: lekcji otwartych , pokazu szermierki, występu SKT MASKA, konkursów matematycznych, polonistycznych oraz prezentacji zajęć specjalistycznych, artystycznych, prezentacji projektów edukacyjnych uczniów klas trzecich. Otwarcie imprezy nastąpiło wraz z wręczeniem nagród uczestnikom Konkursu Ortograficznego Diabełek ortograficzny. Przybyli na uroczystość uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami mieli okazję poznać nie tylko bazę szkoły, ale i nauczycieli poszczególnych przedmiotów, specjalistów , przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Całość imprezy wypadła zdaniem organizatorów i zwiedzających na przysłowiową „6+” Liczymy , że dzięki tej inicjatywie podwoje naszej szkoły przyjmą wielu wspaniałych uczniów w nadchodzącym roku szkolnym. Więcej szczegółów oczywiście, jak zwykle, w naszej galerii na stronie internetowej szkoły. Pozdrawiamy i zapraszamy do 9-tki.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 19 II 2014r.

    14.03.2014 roku w naszym gimnazjum stanęli w ortograficzne szranki uczniowie z klas IV, V i VI szkół podstawowych. Niektórym niestraszne były "rzadkie szczeżuje", innym diabełek pomieszał szyki. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej Nr 29 i Szkoły Podstawowej Nr 6 w Olsztynie:

Michał Trocewicz - I miejsce
Maksym Małek - II miejsce
Mateusz Mikołajczyk - III miejsce

Gratulujemy zwycięzcom!

    Wszystkim uczestnikom konkursu ortograficznego serdecznie dziękujemy i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, które odbędzie się podczas Dnia Otwartego Gimnazjum Nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Olsztynie w czwartek 20 marca o godzinie 15.00.

Zapraszamy za rok!

Zespół Nauczycieli Przedmiotów Humanistycznych

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 27 II 2014r.

    Każdy etap edukacyjny, po długotrwałej nauce, kończy sprawdzian wiadomości i umiejętności. Uczniowie poziom swojej wiedzy, a co za tym idzie i kompetencji, mogą sprawdzić w ten sposób, aby potem planować wybór szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Nasi wychowankowie mieli okazję zmierzyć się z próbnymi testami kompetencji gimnazjalnych 19,20 i 21 lutego. Był to bardzo poważny test tuż przed egzaminem końcowym. W ciągu trzech dni zmagali się z wiedzą humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą i oczywiście z jednym z 2 języków obcych nowożytnych tj. angielskim i niemieckim. Łącznie do tej próby podeszło 110 uczniów. Na wyniki trzeba będzie trochę poczekać. My trzymamy kciuki za wszystkich oczywiście i życzymy maksymalnej liczby punktów za każdą z części.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 17 II 2014r.

    Okazywanie uczuć to poważna sprawa. Deklarujemy je wręczając innym prezenty, kwiaty, wspierając się w trudnych chwilach. Są to bardzo miłe gesty, budzące w drugiej osobie olbrzymie pokłady empatii. Sprawę jeszcze bardziej podkręca święto zakochanych rodem zza oceanu czyli przysłowiowe walentynki. W myśl ich założeń tego dnia wszyscy bez wyjątku starzy i młodzi, dziadkowie i tatusiowie prześcigają się w pomysłach, aby jak najżarliwiej okazać swoją miłość i przywiązanie. Nasuwa się tylko 1 wniosek, mianowicie czy w pozostałe 364 dni w roku kochamy mniej żarliwie? Myślę, że jest to pytanie retoryczne, a w grę wchodzi komercyjny charakter święta zakochanych. W G9 walentynki obchodzone są tradycyjnie od lat. Uczniowie wręczają sobie drobne upominki, za pośrednictwem poczty walentynkowej kartki z życzeniami rychłej miłości, a w czasie przerw ze szkolnego radiowęzła płyną słodkie dźwięki piosenek miłosnych. Uwieńczeniem tego dnia jest szkolna dyskoteka. Zabawa jest wesoła, endorfiny "buzują" we krwi, wybiera się króla i królową balu. Tak, tak takie rzeczy dzieją się tylko w naszym gimnazjum. Fotki z tej imprezy znajdziecie w naszej galerii zdjęć.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 31 I 2014r.

    Apel podsumowujący pracę w I półroczu to uroczysta i podniosła chwila. Bez wątpienia można uznać ją za galę rozdania najważniejszych amerykańskich nagród filmowych tj. Oskarów. Wówczas to najlepsi z najlepszych mogą zaprezentować się na forum przed ogółem swoich kolegów po fachu, a ci drudzy mogą zazdrościć im jedynie, że ktoś inni otrzymał wymarzoną statuetkę. Podobnie rzecz ma się w szkole, w czasie apelu podsumowującego wyniki edukacyjne i osiągnięcia uczniów za I półrocze. Pani Dyrektor A. Leszczyńska występuje wówczas w roli prowadzącej uroczystość, podaje wyniki poszczególnych klas, omawia najlepszą frekwencję klas, prezentuje najlepszych z najlepszych i oczywiście wręcza masę dyplomów , listów gratulacyjnych najpracowitszym i najzdolniejszym. W tym półroczu było podobnie, zebraliśmy się w średniej sali gimnastycznej, gdzie po części oficjalnej nastąpiła artystyczna, w której po raz kolejny zaprezentowało się SKT M.A.S.K.A.
    Całość imprezy poprowadziły w iście Teleexpresowym wydaniu Patrycja Chrostek i Laura Węgrzynowska. Ogólnie cała impreza wypadła znakomicie, większość uczniów z zainteresowaniem śledziła i wsłuchiwała się w słowa prowadzących galę, tylko nieliczni bujali w obłokach i myślami byli daleko, daleko w czasoprzestrzeni ferii zimowych, czego osobiście ze strony dyrekcji, nauczycieli i wychowawców serdecznie im życzymy.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 30 I 2014r.

    Kolejny raz z rzędu SU G9 przystąpił do akcji Góra Grosza, mającej na celu zbiórkę monet o nominałach 1,2,5,10,20,50gr,1,2,5zł na rzecz Domów Dziecka. W akcji bierzemy udział od kilku lat, ale 2013 był rekordowy pod względem pozyskanej kwoty. Bez mała zebraliśmy 200 złotych, a paczka z bilonem monet ważyła ok 7 kg. Nieistotna jest waga monet, ale waga akcji i siła ludzkich serc. Dzięki ofiarności Was wszystkich ktoś bardzo potrzebujący, oczywiście jakieś dziecko, poczuje się przez chwile szczęśliwsze, być może dostanie wymarzony prezent czy ciepły posiłek . Bez takich akcji trudno jest budować świat bez barier i podziałów.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 2 I 2014r.

    Rok rocznie w G9 nauczyciele i Dyrekcja pospołu z uczniami i przedstawicielami Rady Rodziców organizują spotkania świąteczne. Jest bardzo uroczyście, smacznie i miło, z ust uczniów płynie wiele życzeń i przepięknie wykonywanych polskich kolęd. Na domiar tego każdą klasę odwiedzają kolędnicy. Spotkanie świąteczne 2013 w ZSO 3 będzie jeszcze przyjemniejsze, bo jak donoszą newsy na zaproszenie Pani Dyrektor J. Baczewskiej, pojawi się na niej gość specjalny w postaci zespołu Czerwony Tulipan. Z niecierpliwością czekamy na to spotkanie, a może i św. Mikołaj się do nas pofatyguje ? Kto wie, byliśmy bardzo grzeczni w tym roku, tak mówią uczniowie klasy 2d. Więcej odsłon tej imprezy szukajcie na stronie internetowej.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 6 XII 2013r.

    Andrzejki to czas wróżb, czarów i dobrej zabawy. Niektórzy próbują nawet lania wody, przepraszam wosku, aby tylko poznać swoją przyszłość lub imię męża czy żony. Aby tradycji stało się za dość należy w andrzejkowy wieczór korzystać z wszystkich tych wróżb a do tego szaleć na dyskotekach, balach i potańcówkach. W G9 taka impreza miała miejsce w czwartkowy wieczór w sali 55 i zgromadziła kilkudziesięciu spragnionych zabawy gimnazjalistów. Wszyscy bawili się doskonale w rytm najnowszych hitów np.Donatana, Grubsona czy HempGru. Nie obyło się bez dedykacji od chłopców dla dziewczyn. Naprawdę było na bogato SU zorganizował imprezkę jak się patrzy. Szkoda tylko, że teraz nadszedł czas bez zabaw hucznych.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 19 XI 2013r.

    11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości, doskonała lekcja patriotyzmu. W naszym gimnazjum uroczyste obchody Święta Niepodległości wiązały się z trzema miłymi akcentami. Pierwszym z nich była wystawka tematyczna przygotowana przez nauczycieli historii prezentująca sylwetkę i działalność Józefa Piłsudskiego, drugim przerwy, które zarezerwowane były na piosenki o tematyce patriotycznej. Trzecim i najważniejszym wydarzeniem okazał się natomiast Turniej Strzelecki, w którym wzięli udział uczniowie G9 i XI LO. Organizatorem turnieju we współpracy z Pałacem Młodzieży w Olsztynie był P. Tomasz Sztepun - nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa. Ciekawostką był krótki wykład na temat amunicji i jej zastosowania przygotowany i przeprowadzony przez P.J.Brakonieckiego. Ogólnie, w turniejowe szranki stanęło kilkunastu uczestników i uczestniczek (lista w załączeniu). Takie akcje dowodzą o silnym zainteresowaniu uczniów dyscypliną sportową jaką jest strzelectwo, ale też są doskonałym przykładem, jak młodzież postrzega definicję patriotyzmu we współczesnym świecie. Szczegółów z tej imprezy szukajcie na naszej stronce internetowej.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 19 XI 2013r.

    Wszystkich Świętych, dzień pełen zadumy i refleksji, miliony ludzi gromadzą się przy grobach bliskich i poległych, którzy potrafili pięknie żyć i umierać, którzy swoją postawą i poświęceniem dowiedli własnej wartości. Wtedy nie liczy się narodowość, wyznanie czy światopogląd, najważniejsza jest nasza postawa i kultywowanie pewnych tradycji. Członkowie SU G9 należą właśnie do takiej grupy Polaków, którzy otwarcie manifestują swoją postawą i poglądami, jak powinno zachowywać się młode pokolenie. Corocznie wyruszają wraz z opiekunami na cmentarz wojskowy, by posprzątać opuszczone i zaniedbane groby żołnierzy różnych narodowości na cmentarzu mieszczącym się przy ulicy Jagiellończyka. W tym roku taka akcja miała miejsce 29 października. Grupa uczniów uprzątnęła kilkanaście bezimiennych mogił, pozostawiła po sobie również symboliczny płonący kaganek świadczący o ogromnych pokładach empatii i solidarności z tymi, którzy walczyli za Ojczyznę i Jej niepodległość. Akcję tą można nazwać, zatem prawdziwą żywą lekcją patriotyzmu. Taka postawa zasługuje na najwyższy dowód uznania, co najpełniej odzwierciedlają słowa, że pamięć i szacunek to wartości uniwersalne.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 21 X 2013r.

    We współczesnym świecie coraz trudniej o prawdziwych rycerzy. Zanika powoli kodeks rycerski, coraz rzadziej słyszy się o heroicznych czynach, niestety coraz więcej w codziennym życiu demagogii i czarnej magii, co spędza statystycznemu Kowalskiemu sen z powiek. Zachowało się jednak kilka tradycji, które są po części związane z przestrzeganiem honorowych zasad przez rycerza. Jedną z takich tradycji jest ślubowanie, czyli uroczyste przyrzeczenie w świcie świadków, zapewniające o nienagannym przestrzeganiu przyjętych zasad. Chodzi tu w rzeczy samej o ślubowanie uczniów klas I. Świadkami takiej uroczystości byliśmy 16 października br. w średniej sali gimnastycznej w G9. Uroczystość odbyła się zgodnie z obowiązującym ceremoniałem tzn. w części oficjalnej nastąpiło powitanie przybyłych gości, uczniów i nauczycieli, złożenie uroczystej przysięgi i podpisanie przez gospodarzy klas aktu z treścią ślubowania. W drugiej części żacy musieli zmierzyć się z kilkoma konkurencjami wiedzy wszelakiej, tajemnej i magicznej, gdyż całość imprezy utrzymana była w tonie Sabatu czarownic. Młodzi adepci dwoili się i troili by sprostać szeregu trudnych pytań. Były też konkurencje sprawnościowe, typu karmienie współtowarzysza niedoli kisielem z zawiązanymi oczyma. Kielich goryczy przelała tajemnicza mikstura wywołująca stany bliskie to euforii, to utracie świadomości (przepis znajdziecie na stronie Ugotowani.pl). Po blisko 2 godzinach zmagań 3 wiedźmy dokonujące obrządku przemiany dały sobie na spokój i oddały biedne duszyczki w ręce pedagogów gimnazjum. My ze swojej strony gratulujemy uczniom pełnoprawnego wkroczenia w mury naszej szkoły i życzymy samych sukcesów.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 17 X 2013r.

    W pracy nauczyciela zdarzają się wzloty i upadki, wiele jest jednak chwil miłych i ciepłych, dla których warto wykonywać ten trudny, aczkolwiek ciekawy zawód. Miłym akcentem dla wszystkich pedagogów jest niewątpliwie Dzień Edukacji Narodowej potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. Uczniowie składają swoim nauczycielom życzenia, przygotowują uroczyste akademie, na ręce belfrów spływają podziękowania od rodziców i przedstawicieli władz. Nie inaczej było także w ZSO Nr 3. Po części oficjalnej, tj. uroczystym powitaniu Pani Dyrektor Jadwigi Baczewskiej, odczytaniu listów wystosowanych przez Ministra Edukacji Narodowej i W-M Kuratora Oświaty, uczniowie SP 25 i SKT Maska G9 zaprezentowali ciekawy program artystyczny o zabarwieniu satyrycznym. Krótkie skecze i scenki rozbawiły zgromadzoną publiczność do łez. Czasami dobrze jest pośmiać się z samych siebie, by nabrać odrobinę dystansu do otaczającego nas świata.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 7 X 2013r.

    Raz do roku brzydka płeć ma swoje święto. Każdy chłopak stary czy młody, przystojny czy nie dostaje jakiś upominek z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczyny prześcigają się w pomysłach, ale każda stara się, aby wybranek poczuł się naprawdę wyjątkowo. Tak naprawdę chodzi jednak o tzw. preludium marcowe, którego ukoronowaniem będzie oczywiście Dzień Kobiet. Póki, co słaba płeć z G9 30 września oprócz życzeń, podobizn w postaci karykatur, słodkości i fikuśnych prezentów została też obdarowana pięknymi życzeniami. Wisienką na torcie był także upominek w postaci piosenki na życzenie np. coś z hip-hopu, popu czy też disco polo rodem z Białegostoku. Wszyscy obecni w szkole chłopcy naprawdę ten dzień przepędzili w wybornych humorach.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 7 X 2013r.

    Z okazji EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW na terenie naszej szkoły odbyły się dwa konkursy:

KONKURS PLASTYCZNY

TEMAT: Dlaczego warto uczyć się języków obcych ?

W konkursie mógł wziąć udział każdy chętny uczeń z naszej szkoły. Technika była zupełnie dowolna (rysunek, obraz namalowany farbami, szkic, kolaż, plakat itp.) Prace należało przekazać nauczycielom języków obcych do dnia 23.09.2013 r. Pierwsze miejsce zdobyła Sandra Saniuta kl. II b.

KONKURS WIEDZY O KRAJACH I JĘZYKACH EUROPEJSKICH

W konkursie mógł wziąć udział każdy chętny uczeń z naszej szkoły. Konkurs miał formę testu, który uczestnicy pisali 26.09.2013r. o godz. 14.40. Pierwsze miejsce zdobyła Ewelina Kofman kl III a, drugie miejsce Patrycja Chrostek kl IIIa, trzecie Weronika Stachowska kl II a.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 24 IX 2013r.

    Trudno jest zdobyć poparcie rzeszy obywateli, chyba, że złożone obietnice przedwyborcze będą bardzo obiecujące. Warto jest także zaprezentować się kilka dni wcześniej na forum np. przygotowując plakat z własną obietnicą i chwytliwym hasłem wyborczym. Taką drogę przeszły właśnie 4 kandydatki z G9, aby stanąć w szranki w wyborach do Władz SU G9. W piątkowe przedpołudnie do urn udało się blisko 254 uczniów z gimnazjum, ażeby oddać swoje cenne głosy na najlepszą ich zdaniem kandydatkę Lokal wyborczy pękał w szwach, a po kilku godzinach komisja skrutacyjna wyłoniła zwycięzcę. Do władz samorządu w roku szkolnym należeć będą Patrycja Chrostek (110głosów) klasa IIIa, Aleksandra Dobosz (72 głosy) klasa IId, Paulina Kraszewska (13 głosów) klasa IIb, Milena Kociela (6 głosów) klasa IIb.
    Serdecznie gratulujemy, życzymy samych sukcesów na gruncie zarządzania zasobami ludzkimi i liczymy, że przedwyborcze obietnice zostaną w całości wypełnione. Szkoda tylko, że żaden z przedstawicieli płci brzydkiej nie wystartował w wyborach. Panowie czyżby strach was obleciał?

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 9 IX 2013r.


    Początki bywają bardzo trudne, wie to każdy ktokolwiek rozpoczął naukę lub pracę w nowej szkole. Toteż uczniom Gimnazjum Nr 9 proponujemy na dobry początek zajęcia integracyjne z wychowawcą i gronem nauczycieli specjalistów. Każdy pierwszoklasista zapoznawany jest ,w dniu integracyjnym, z podstawowymi dokumentami regulującymi pracę szkoły, prawa i obowiązki ucznia, następnie udaje się na porywające zwiedzanie zakamarków naszej szkoły, gdzie odkrywa jej najgłębsze tajemnice np. gdzie dobrze zjeść, dokąd udać się po pomoc medyczną, czy też jak wypożyczyć ciekawą książkę. Na zakończenie kolektyw klasowy bierze udział w grach i zabawach integracyjnych pod hasłem - Poznajmy się. W dalszym ciągu dnia uczniowie wracają na zajęcia, które odbywają się zgodnie z planem lekcji. Takie rozwiązanie jest dobrą alternatywą dla uczniów, którzy nie znają szkoły i pozwala im włączyć się aktywnie w życie szkoły i klasy. Najciekawsze momenty uwiecznił nasz szkolny fotograf. Zapraszamy do odwiedzania naszej galerii zdjęć.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 9 IX 2013r.


Nim się spostrzegłeś - słodki wakacji czas upłynął,
i nowa bije już godzina.
Nowy rok szkolny się zaczyna
Już czeka szkoła i koledzy
a w książkach zasób nowej wiedzy....

    Tak w skrócie można poetycko opisać początek tegorocznego roku szkolnego. W ZSO Nr 3 uroczysta inauguracja roku szkolnego 2013/2014 miała miejsce w dużej sali gimnastycznej o godz. 8.30. Wraz z uczniami rozpoczynającymi naukę (chodzi o klasy I szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum) stawili się rodzice. Po części oficjalnej i przemowie Pani Dyrektor Jadwigi Baczewskiej, która złożyła uczniom życzenia oraz odczytała listy skierowane do nich przez Prezydenta Miasta Piotra Grzymowicza i W-M Kuratora Oświaty
    Grażynę Przasnyską, wychowawcy wraz z podopiecznymi udali się do wyznaczonych sal. Od jutra znowu zabrzmi radośnie dzwonek, a 286 uczniów gimnazjum z uśmiechem na twarzy i zapasem nowych sił powróci do ulubionej szkoły. My z ramienia dyrekcji Gimnazjum Nr 9, pedagogów oraz całej kadry administracji życzymy naszym uczniom, aby rok szkolny 2013/2014 był pełen sukcesów zarówno w zdobywaniu wiedzy , jak i w życiu osobistym. Więcej informacji dostarczy odwiedzającym naszą stronę internetową galeria zdjęć. Zapraszamy do jej odwiedzenia.