-----------------------------------
ROK SZKOLNY 2008/2009
ROK SZKOLNY 2009/2010
ROK SZKOLNY 2010/2011
ROK SZKOLNY 2011/2012
ROK SZKOLNY 2012/2013
ROK SZKOLNY 2013/2014
ROK SZKOLNY 2014/2015
ROK SZKOLNY 2015/2016
ROK SZKOLNY 2016/2017
-----------------------------------

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 1 VII 2013r.

    Piłkę każdy kopać może, jeden lepiej drugi gorzej, ale chodzi o to, aby jak najczęściej nie wyjmować jej z siatki. 24 czerwca w G9 upłynął pod egidą piłkarskiej ekstraklasy. Do naszej szkoły przybyli uczniowie G13, G8, G24, aby zmierzyć się w widowiskowym pojedynku czyli turnieju piłki nożnej o puchar Dyrektora Szkoły. Impreza trwała od godz. 10.00 do późnego popołudnia. Cztery drużyny rywalizowały ze sobą na zasadzie meczu każdy z każdym. Padło wiele spektakularnych bramek, a łączna suma goli przekroczyła magiczną liczbę 63. W drodze eliminacji najlepszą drużyna okazali się uczniowie G13, II miejsce zajęli uczniowie z G8i, po brąz sięgnęły nasze asy. Niestety IV miejsce było poza podium i tym zawodnikom z 24 przypadły nagrody pocieszenia czyli dyplomy. Były też nagrody dla najlepszego napastnika, bramkarza i kapitana zespołu w postaci oryginalnych koszulek klubu Stomil Olsztyn. Impreza była bardzo udana, pogoda sprzyjała i wszyscy bawili się świetnie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym akcję uda się powtórzyć na równie wysokim poziomie.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 12 VI 2013r.

    Ludzki los bywa okrutny, potrafi prześladować niektórych z nas. Czasami doświadcza bardzo boleśnie i powoduje, że tracimy coś bezcennego jak na przykład zdrowie, rodzinę czy też, dobrą pozycję społeczną. Najważniejsze jest jednak to, że wielu ludzi pomimo życiowych tragedii bardzo szybko się podnosi, odnajduje pasję życia na nowo. Doskonałym przykładem takiego „odrodzenia” są niepełnosprawni sportowcy, którzy musza wykazać się nadludzkim wysiłkiem, aby powrócić na nowo na ring czy bieżnię. Mieliśmy okazję poznać takich wspaniałych ludzi 5 czerwca. Tego dnia w Gimnazjum Nr 9 odbyło się spotkanie młodzieży z paraolimpijczykami, medalistami min. Paraolimpiady w Londynie w 2013r. Było to wydarzenie tym ciekawsze, że nasi goście uprawiają mniej popularną dziś dziedzinę sportu, jaką jest szermierka. W naszej szkole szermierkę uprawiają uczniowie w UKS Hajduczek prowadzonym przez Pana Adama Sobczyka.
    Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi:
Arkadiusz Jabłoński koordynator projektu AMS dla Integracji, trzykrotny uczestnik Igrzysk Paraolimpijaskich Atlanta 1996 , Sydney 2000 srebrny medal w drużynie szablowej, Ateny 2004 dwa srebrne i jeden brązowy medal, Mistrz Europy ,Mistrz Świata, wielokrotny medalista Pucharów Świata,
Stefan Makowski trzykrotny uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich Ateny 2004 dwa srebrne medale, Pekin 2008, Londyn 2012, Mistrz Świata, Mistrz Europy,
Radosław Stańczuk czterokrotny uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich Sydney 2000 srebrny medal, Ateny 2004 dwa srebrne medale, Pekin 2008 brązowy medal, Londyn 2012,Mistrz Świata, Mistrz Europy, wielokrotny medalista Pucharów Świata,
gość specjalny Pani posłanka Beata Bublewicz.

    W czasie spotkania mieliśmy okazję obejrzeć film na temat marzeń, pasji i osiągnięć ludzi niepełnosprawnych, porozmawiać z zaproszonymi gośćmi na temat empatii wobec ludzi niepełnosprawnych, jak też czynnie uczestniczyć w pojedynkach: uczniowie i nawet sam opiekun UKS Hajduczek stanęli w szranki z jednym z mistrzów olimpijskich. Pamiętajmy, że każdy człowiek ma w sobie tyle siły, aby stanąć ponad wszelkimi barierami!

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 4 VI 2013r.

    Hej! To znów ludzie ze Szkolnego Koła Caritas 27.04.2013r. odbył się II Ogólnopolski bieg Caritas. Wzięliśmy w nim udział i biegaliśmy na stadionie w Kortowie. Miejsca były odległe, ale co najważniejsze, dobiegłyśmy do mety. Pogoda była niezbyt życzliwa, padało i było zimno, ale liczyła się idea, więc humory nam dopisywały.
    Fantastyczna zabawa to „Festyn Rodzinny”, który miał miejsce 25.05.2013 w olsztyńskim amfiteatrze. Podsumowano tam konkurs na żonkilowego anioła stróża, w którym otrzymaliśmy wyróżnienie. My jesteśmy naprawdę dumni z naszego anioła. Nagrody były dla nas zaskoczeniem. Każdy dostał album z fotografiami warmińskiego sanktuarium w Gietrzwałdzie.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 15 V 2013r.

    Nasz tenisista stołowy kolejny raz pokazał klasę. Kamil Stepnowski uczestnik zawodów półfinałowych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetów dla województw: MAZOWIECKIEGO, PODLASKIEGO, WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO i LUBELSKIEGO rozegranych w dniu 27.04.2013R. w PIASKACH (LUBELSKIE) wywalczył awans do finału. Bardzo liczyliśmy na naszych czołowych zawodników i nie dali plamy. Gratulujemy i trzymamy kciuki w meczu finałowym.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 9 V 2013r.

    Bezpieczeństwo na drodze to podstawa. Wiedzą o tym dzieci i dorośli. Czasami wystarczy ułamek sekundy, nieuwaga uczestników ruchu drogowego i nieszczęście gotowe. Duży nacisk kładzie się, więc na edukację dla bezpieczeństwa i znajomość przepisów ruchu drogowego. W naszym gimnazjum corocznie organizowany jest powiatowy etap konkursu BRD. W tym roku, w piątek 19 kwietnia odbył się on po raz kolejny. Do konkursu zgłosiło się kilkanaście szkół z rejonu i powiatu. Uczestnicy zmagali się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi tj. jazdą na rowerze po torze przeszkód, udzielaniem pierwszej pomocy ofierze wypadku itp. Uchylając rąbka tajemnicy możemy pochwalić się miejscem na podium, gdyż drużyna G9 zajęła III miejsce. Jest to nasz kolejny sukces w tym konkursie. Pamiętajcie, bezpieczeństwo to podstawa!

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 26 IV 2013r.

    Miesiąc kwiecień kojarzy się wielu gimnazjalistom z „sesją egzaminacyjną”. W ciągu zaledwie tygodnia muszą znosić trudy trzydniowego testowania ich wiedzy. Trud jest ogromny, gdyż nowa formuła egzaminu wymaga od każdego gimnazjalisty niemałej wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych i języków obcych. Nie da się ukryć, że kolejny rocznik sympatycznych, „oszlifowanych” uczniów dociera do mety…

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 25 III 2013r.

    Obecnie każda szkoła dwoi się i troi, by prześcignąć swoją ofertą edukacyjną oraz przyciągnąć jak największą liczbę uczniów. W tym celu organizuje się wszelkiego rodzaju akcje promocyjne, w trakcie, których odbywają się konkursy, zawody sportowe, lekcje otwarte, prezentacje ciekawych projektów edukacyjnych czy też prezentacje multimedialne. W naszym przypadku prezentowaliśmy z dumą nasze gimnazjum 23 marca ( sobota). Od godz. 10.00 gościliśmy rodziców i uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Przygotowaliśmy ciekawą, naszym zdaniem, ofertę promocyjną m.in. odbyły się liczne konkursy, zawody sportowe, lekcje otwarte, przedstawienie szkolnego koła teatralnego, a najsilniejsi mogli wycisnąć ze sztangi na siłowni ile tylko się dało. Ci z zacięciem militarnym odwiedzili szkolną strzelnicę, a nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy medyczni, którzy przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy. Każdy, kto nas odwiedził tego dnia, nie opuścił G9 z pustymi rękoma. Uczestnicy imprezy otrzymali puchary, medale, cenne nagrody rzeczowe a na osłodę skosztowali ciastek i krówek.
    Sponsorami naszej akcji byli : PSS Społem ,Rada Rodziców G9 i Pan M. Horyd, który przygotował świetny film promocyjny o naszej szkole. Wszystkim uczestnikom i organizatorom gorąco dziękujemy, więcej informacji na naszej stronie internetowej i w galerii zdjęć.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 5 III 2013r.

  W ramach Programu Wychowawczego szkoły, w listopadzie 2012 roku ruszył w naszym Gimnazjum „Świadomy absolwent”. Jest to cykl spotkań uczniów klas trzecich z ludźmi ciekawych zawodów. Po wysłuchaniu krótkiego wykładu naszego gościa, uczniowie mogą zadawać mu pytania oraz prowadzić z nim dyskusje.
    Za nami trzy 45-minutowe spotkania. W programie przewidzianych jest ich osiem (celnik, ratownik medyczny, prawnik, pielęgniarka, mechanik, strażak, kosmetyczka, trener sportowy). Gimnazjaliści mogą liczyć na szczere i rzetelne odpowiedzi zaproszonych gości. Uczniów interesuje wiele rzeczy, począwszy od zarobków, po ryzyko ponoszone podczas wykonywania obowiązków służbowych.
    Do tej pory najwięcej entuzjazmu wzbudził profesjonalny pokaz praktyczny, w trakcie którego uczniowie uczestniczyli w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
    W drugim półroczu nasz program wzbogaci się także o spotkania z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, którzy opowiedzą o swoich szkołach z uczniowskiego punktu widzenia.

Głównym celem programu są:
- rzetelne przedstawienie ścieżki edukacji, wizerunku, zalet oraz wad danego zawodu,
- motywowanie do nauki oraz rozbudzanie zainteresowania i ambicji poprzez przedstawianie pozytywnego wzorca,
- wzbudzenie zainteresowania lokalnym rynkiem pracy,
- kształtowanie umiejętności samopoznania i samooceny,
- wskazanie czynników mających znaczenie przy wyborze zawodu, takich jak: zdrowie, uzdolnienia, zainteresowania, cechy charakteru, predyspozycje, itp.
- kształtowanie postawy szacunku wobec wykształcenia i pracy,
- kształcenie umiejętności świadomego podejmowania decyzji oraz ponoszenia pozytywnych i negatywnych konsekwencji,
- rozwijanie umiejętności prowadzenia dyskusji oraz kulturalnego i aktywnego słuchania,
- pomoc w podjęciu decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 28 II 2013r.

Caritas znowu w akcji
    Caritas w wolnym tłumaczeniu to rodzaj miłości duchowej, nastawionej na drugiego człowieka i jego potrzeby. Organizacja ta kojarzy się nam głównie z kościołem , ale w szkołach gimnazjalnym i średnich zrzeszają się również jego przedstawiciele. Szkolne Koło Caritas G9 liczy sobie 12 osób, 11 dziewcząt i jednego rodzynka - Tomek; który jest jednocześnie jego przewodniczącym. To druga organizacja wolontariuszy , obok Koła Wolontariuszy G9, działająca w naszym gimnazjum. Obie biorą czynny udział w różnych charytatywnych akcjach, w tym głownie w zbiórkach żywności. Nasi uczniowie współpracują więc z Caritasem i Hospicjum.
    Dnia 22.02.2013r braliśmy udział w drugiej zbiórce pieniężnej na rzecz hospicjum w Olsztynie. Tym razem zbieraliśmy pieniążki w Tesco, za miesiąc podobną akcję rozpętamy w C.H.Alfa. Więcej o nas i naszej działalności czytajcie na naszej stronie internetowej, a może ktoś jeszcze zechce zostać wolontariuszem Caritas. Gorąco zachęcamy i zapraszamy do współpracy. Zapisy u opiekuna koła Pani Agnieszki Kostki- naszej kochanej katechetki z wielkim serduchem.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 23 I 2013r.

    Jeszcze niedawno zaczął się rok szkolny, a tu proszę, pierwsza jego połowa przeminęła z wiatrem. W piątkowe popołudnie 18 stycznia 2013 w średniej sali gimnastycznej uczestniczyliśmy w uroczystym apelu podsumowującym pracę w I półroczu roku szkolnego 2012/2013. W cześci oficjalnej wicedyrektor ZSO Nr 3 ds. Gimnazjum Nr 9 z OI Agnieszka Leszczyńska przedstawiła wyniki klasyfikacji poszczególnych klas w gimnazjum. Za najwyższe średnie ocen, wzorowe i bardzo dobre zachowanie, 100% frekwencję, działalność w kołach zainteresowań np. Kole Młodych Redaktorów czy też udział w zawodach sportowych uczniowie otrzymali listy gratulacyjne oraz nagrody.
    W drugiej części uroczystości swoje przedstawienie pt. „Tolerancja” wystawiło SKT M.A.S.K.A., a aktywny sposób spędzenia wolnego czasu w postaci tańca promowała Szkoła Mistrzów Tańca Pavlović.
    Mamy już nasze wymarzone ferie zimowe! Życzymy udanego wypoczynku i przypominamy: nie wchodźcie na lód! Nie dajcie zrobić z siebie bałwana i wróćcie w jednym kawałku 4 lutego! Udane ferie to ferie bezpieczne!!!

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 21 XII 2012r.

    Jest taki dzień, całkiem ciepły choć grudniowy, jest taki dzień kiedy milkną wszelkie spory, jest taki dzień kiedy radość wita wszystkich, jest taki dzień, gdy o sporach nikt nie myśli. Taka atmosfera udzieliła się nauczycielom i naszym uczniom w trakcie wigilii klasowych, które spędziliśmy wspólnie 21 grudnia 2012 roku.
    Były ciepłe słowa, przepiękne życzenia, radość i zaduma nad własną osobą oraz suto zastawione stoły uginające się od jadła i napitku. Dodatkową atrakcją była również żywa szopka, przypominająca wszystkim o narodzinach Zbawiciela. Dodatkowo śnieg i mróz za oknami nadawał magii uroku wspólnie spędzonym w salach lekcyjnych spotkaniom. Na zakończenie tego uroczyście obchodzonego dnia odbyła się spotkanie opłatkowe dla pracowników ZSO 3 wraz z Dyrekcją szkoły w szkolnej stołówce. Atmosfera była miła i ciepła, jak co rok. Szkoda, że do następne spotkanie w tak miłej oprawie dopiero za 365 dni. Wszystkiego naj, najlepszego z okazji Bożego Narodzenia.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 30 XI 2012r.

3 XII Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
International Day of Persons with Disabilities (ang.) ustanowiło Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w 1992 r. Od lat w jego organizację włącza się również Unia Europejska.

Hasłem 2012 roku jest: „Mimo wszystko – potrafimy”

„Bariery i problemy w integracji osób niepełnosprawnych”

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 30 XI 2012r.

Niczym James Bond
    Szermierka, strzelectwo to dyscypliny sportowe, które obecnie mają coraz mniej zwolenników wśród dzieci i młodzieży. Są to elitarne formy zajęć sportowych, które wymagają od zawodnika niezwykłego skupienia, celnego oka i zdolności przewidywania ruchów przeciwnika. W ZSO Nr 3 znaleźli się amatorzy tych sportów. Działa SKS Szermierki - Hajduczek, które prowadzi p.A.Sobczyk a reaktywacją Koła Strzeleckiego zajął się p.T. Sztepun. Organizacją pozaszkolną , która wspiera działalność kółka strzeleckiego jest Pałac Młodzieży w Olsztynie. 21 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się w Gimnazjum nr 9 z OI Konkurs Strzelecki propagujący strzelectwo wśród dzieci i młodzieży. W zawodach wzięło udział kilkunastu uczniów naszego gimnazjum. Każdy z uczestników miał do oddania kilka strzałów, a łączna suma punktów decydowała o miejscu na podium. W kategorii dziewczyn bezkonkurencyjna okazała się Natalia Mularonek, a wśród chłopców żadnej szansy nie dał przeciwnikom Robert Tomaszewski. Wielu uczestników akcji zadeklarowało chęć uczestnictwa w zajęciach na strzelnicy sportowej ZSO Nr 3.
    Jeżeli i Ty chcesz sprawdzić swój potencjał militarny, zdoBONDź się na udział w zajęciach na strzelnicy.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 26 XI 2012r.

    Tenisiści stołowi UKS TEMPO 25 odnieśli kolejny raz sukces w Mistrzostwach Olsztyna w kategorii Drużynowy Tenis Stołowy Chłopców. Uczniowie klasy 2d naszego gimnazjum - Piotr Albin i Kamil Stepnowski sięgnęli po pierwsze miejsce. Na swoim koncie mają również 2 i 3 miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Olsztyna oraz II w ogólnej klasyfikacji Gimnazjalnych Mistrzostw Województwa. Piotr Albin i Kamil Stepnowski prezentują na co dzień Przyszkolny Klub Sportowy UKS TEMPO-25 w rozgrywkach III Ligi. Jak twierdzi opiekun i trener - Pan Jarosław Czerwienko- to dopiero początek sukcesów naszych tenisistów, gdyż mają wielki talent i ogromny potencjał. My życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za naszych zawodników.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 23 XI 2012r.

    Wszystkich Świętych to okres pełen zadumy i refleksji nad grobami naszych bliskich, ale także nad sensem naszego życia. Współczesny świat pełen jest różnego rodzaju zagrożeń, które w jednej chwili mogą zdmuchnąć, jak przysłowiowy płomień świecy, nasze kruche istnienie. Wciąż dokądś pędzimy, chcemy zdobyć szczyty sławy i kariery, brak tylko chwili czasu, nad tym, aby zrobić sobie rachunek sumienia i pochylić się w głębokiej zadumie nad sobą. Na szczęście są w naszej szkole uczniowie, którzy znajdują corocznie czas na to, aby posprzątać opuszczone groby i zapalić symboliczny znicz symbolizujący pamięć o tych, którzy walczyli o naszą wolność. Mowa tu o członkach Samorządu Uczniowskiego, którzy wraz z opiekunami P. Dorotą Żarowską, oraz P. Piotrem Łastowskim 30 października odwiedzili cmentarz wojskowy mieszczący się przy ulicy Jagiellończyka w Olsztynie. Samorządowcy uprzątnęli mogiły wielu żołnierzy z okresu I-II wojny światowej, zapalili znicze, ale najważniejsze jest to, iż wykazali się w ten sposób Patriotyzmem i solidarnością, a akcję potraktowali, jako swój obowiązek. Drodzy samorządowcy - postawa i myślenie godne naśladowania.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 8 XI 2012r.

    Od niepamiętnych czasów ludzkość uprawiała sport. Oczywiście w czasach prehistorycznych czy starożytności było to związane ze zdobywaniem pożywienia lub rywalizacją na arenie, stąd też powiedzenie: " W zdrowym ciele, zdrowy duch". Współcześnie również niektórzy z nas bardzo czynnie uprawiają sport, dbają o kondycję fizyczną, by dłużej cieszyć się zdrowiem. Miejscem, gdzie sport uprawia się przy każdej niemal okazji jest szkoła. Tu uczniowie mają do wyboru, oprócz zajęć wychowania fizycznego, całą gamę zajęć pozalekcyjnych. Cyklicznie organizowane są także zawody.
    W naszym Gimnazjum stawiamy na sport i jego czynne uprawianie, w związku z tym 30. października odbyły się rozgrywki chłopców i dziewcząt w piłce koszykowej i nożnej. Praktycznie wszystkie klasy ( 14 oddziałów) wystawiły swoje drużyny, aby zaprezentować się przed społecznością G9.
    Potyczki sportowe odbywały się w godz.10.35-15.30, a honorowym patronatem objęły je Samorządowa Rada Osiedla Nagórki, którą reprezentowały pani Małgorzata Gołębicka oraz pani Krystyna Pułym , Dyrektor ZSO 3 pani Jadwiga Baczewska, wśród zaproszonych gości obecny był także pan Stanisław Gierba, wieloletni Dyrektor naszej placówki obecnie sprawujący obowiązki radnego oraz przewodniczącego Komisji Edukacji w Olsztynie. Swoją obecnością zaszczycił nas także proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Olsztynie ksiądz prałat Józef Romanowski.
    Po zaciętej rywalizacji po podium w koszykówce dziewcząt sięgnęły: I miejsce klasa 1d, na drugim uplasowały się połączone siły 1c/1a, a brąz wywalczyły trzecioklasistki, czyli znana i lubiana 3e.
    W piłce nożnej chłopców również nie było sensacji. I miejsce wywalczyły Tęczowe Jednorożce, niepokonane od 2 sezonów m.in. w rozgrywkach Mini Ligi Piłkarskiej Orlik 2012, ulegli im zawodnicy z 2e, po miejsce trzecie sięgnęli uczniowie 3c. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Na osłodę były puchary, medale, piłki i kosze łakoci. Imprezę poprowadzili nauczyciele WF-u uczący w Gimnazjum – pani Ewa Kulpa, pan Tomasz Bogacki oraz pan Piotr Łastowski. Pomagali oczywiście inni nauczyciele i członkowie zespołu ds.promocji, sędziowali natomiast studenci OSW w Olsztynie, odbywający praktyki w naszym Gimnazjum.
    To jeszcze nie koniec emocji sportowych, w marcu przewidujemy zawody dla uczniów klas 6 i międzygimnazjalne rozgrywki piłki nożnej w ramach mini ligi. Śledźcie na bieżąco nasze akcje na stronce i wspierajcie nas swoim uczestnictwem w przyszłym półroczu.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 22 X 2012r.

    Jak ważną rzeczą w życiu każdego człowieka jest dołączenie do grupy pełnoprawnych uczniów wiedzą wszyscy Ci, którzy składali ślubowanie w przedszkolu, szkole podstawowej czy też liceum. Nie inaczej jest w przypadku gimnazjalistów.
   W środę 17 października, w obecności Dyrekcji, wychowawców klas pierwszych i przewodniczącej Rady Rodziców, uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum zostali uroczyście pasowani na gimnazjalistów. Uroczystość była pierwszym, a zarazem bardzo podniosłym wydarzeniem w życiu adeptów.
W części oficjalnej gospodarze w imieniu swoim i swoich klas złożyli przysięgę dotyczącą wzorowego wypełnienia obowiązków ucznia, godnego reprezentowania szkoły oraz przestrzegania kodeksu moralnego i etycznego w czasie przebywania w szkole i poza nią. Na pewno, jako sympatyczni i pełni zapału ludzie z pomocą nauczycieli i starszych kolegów odniosą sukces w dotrzymaniu złożonej obietnicy.
   W części artystycznej wytypowani uczniowie zmierzyli się w 8 konkurencjach sprawdzających wiedzę, wytrwałość, sprawność fizyczną, kreatywność i inteligencję. Zabawa była przednia! Tego dnia nie było ani wygranych, ani przegranych, wszyscy stanowili zgrany zespół. Nad całością części artystycznej czuwał sztab bogów Olimpu, w który wcielił się nie kto inny, jak uczniowie klas 2a i 2c. Całą imprezę można ocenić w skali procentowej na 110%.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 17 X 2012r.

    Jedno z ważniejszych świąt polskiej szkoły, jest dla belfrów niewątpliwie bardzo bardzo przyjemnym dniem. 12 października w Gimnazjum Nr 9 z OI odbyły się uroczyste obchody Dnia Nauczyciela. Uczniowie, Rada Rodziców, organy współpracujące ze szkołą i wszyscy sympatycy szkoły w podziękowaniu za trud wkładany w codzienną pracę z uczniami, zaangażowanie, życzliwość i uśmiech złożyli kadrze nauczycielskiej życzenia. Samorząd Uczniowski wybrał kolejny raz Belfra z klasą, a dopełnieniem tych niezwykle miłych chwil było przedstawienie SKT M.A.S.K.A

Rada Pedagogiczna Gimnazjum Nr 9 z OI serdecznie dziękuje wszystkim
za pamięć, życzenia i okazywaną sympatię.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 1 X 2012r.

    29 września 2012 r. w Olsztynie uczniowie Gimnazjum nr 9 wystartowali w Mistrzostwach Polski Smoczych Łodzi w Biegach Długodystansowych w kategorii szkół gimnazjalnych i średnich. Nasza młodzież przepłynęła 2000 m i zajęła V miejsce w Polsce !
    Serdecznie gratulujemy świetnej załodze i bardzo skutecznemu trenerowi Panu Adamowi Sobczykowi.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 27 IX 2012r.


    Kandydatów było wielu, a hasła wyborcze bardzo obiecujące. Po weryfikacji pozostała wspaniała trójka, która ostatecznie starła się w wyborach do władz SU 25 września 2012 roku. W głosowaniu wzięło udział 214 uczniów, a każdy ważny głos decydował o zwycięstwie lub porażce kandydata. Po zliczeniu głosów przez komisję wyborczą zostali wyłonieni zwycięzcy. Największą liczbę głosów uzyskał Ernest Dobosz z klasy 3e (144), na drugim miejscu znalazła się Paulina Naborczyk klasa 3d (51), na trzecim Marta Wilk z 3d (18).

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 17 IX 2012r.

    14 września na 7 godzinie lekcyjnej w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi na ratunek światu ruszyło 5 klas naszego gimnazjum ( 1a,1b,1c,2c,2e ) wraz z opiekunami. Jak zwykle pracy było mnóstwo. Prawie 100 uczniów porządkowało wyznaczone rewiry na terenie Nagórek w pobliżu naszej szkoły. Uzbierali oni kilkanaście worów odpadów komunalnych.
    Pamiętajcie, świat jest tylko jeden, a ludzi zanieczyszczających go prawdopodobnie kilkadziesiąt milionów! Bądź EKO: segreguj odpady, oszczędzaj energię, kulturalnie zwracaj uwagę tym, którzy śmiecą. EKOuczniowie 9-tki dziękujemy Wam za kawałek czystego świata!

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 3 IX 2012r.

I po wakacjach...
   Opalenizna, dobry humor i zapas nowych sił do nauki - tak można krótko scharakteryzować powrót do szkoły. W poniedziałek 3 września na kompleksie boisk szkolnych „Moje Boisko Orlik 2012” nastąpiła uroczysta inauguracja roku szkolnego 2012/2013. Wzięło w niej udział ponad 1100 uczniów wraz z Dyrekcją szkoły, nauczycielami i rodzicami. Po części oficjalnej i przemówieniu Pani Dyrektor Jadwigi Baczewskiej, uczniowie rozeszli się do klas wraz z wychowawcami. W klasach otrzymali plany lekcji i uzyskali nowe informacje na temat bieżącego roku szkolnego w naszym gimnazjum i zasad bezpieczeństwa w szkole. Najbardziej zestresowani byli oczywiście pierwszoklasiści w murach nowej szkoły, ale dzięki miłej atmosferze stres szybko minął. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie w nowym roku szkolnym z dużym zapałem zabiorą się do nauki, a nasze gimnazjum będzie miejscem, do którego będą chętnie przychodzić codziennie rano.

____________________________________________________________________________________________