-----------------------------------
ROK SZKOLNY 2008/2009
ROK SZKOLNY 2009/2010
ROK SZKOLNY 2010/2011
ROK SZKOLNY 2011/2012
ROK SZKOLNY 2012/2013
ROK SZKOLNY 2013/2014
ROK SZKOLNY 2014/2015
ROK SZKOLNY 2015/2016
ROK SZKOLNY 2016/2017
-----------------------------------

Przewodnicząca:
Paulina Naborczyk II d

Zastępca:
Monika Dziadko I e

Skarbnik:
Dawid Chrostowski III eSekcja Muzyczna

 1. Mateusz Horba III a
 2. Michał Wasilewski II d
 3. Leszek Urbański III b
Sekcja Artystyczna

 1. Magdalena Wałdoch III d
 2. Karolina Tyborska III d
 3. Julita Świerczewska II e
 4. Marta Wilk II d
 5. Asia Wiktorzak II a
 6. Ola Raczyńska I d
 7. Patrycja Słomiak II e
 8. Magda Brzezińska II e
 9. Anna Zdrojewska I c
Sekcja Porządkowa

 1. Monika Dziadko I e
 2. Dawid Chrostowski III e
 3. Mateusz Seliwiak III e
 4. Marta Zdankiewicz III e
 5. Beata Bodziany III e
 6. Patrycja Żak I e
 7. Zuzanna Melczarska I e
____________________________________________________________________________________________
Dodano: 12 VI 2012r.

    8 tygodni emocji, kilkanaście rozegranych spotkań, godziny morderczych treningów. Tak wyglądały rozgrywki Mini Ligi Piłkarskiej Orlik 2012 o Puchar Dyrektora Szkoły w naszym gimnazjum. 1 czerwca spotkały się cztery najlepsze drużyny, aby stoczyć bój o najwyższą nagrodę. Rozgrywki rozpoczęły się powitaniem drużyn przez P. Wicedyrektor i przewodniczącą SU - P.Naborczyk. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali P.Pyrzanowski, P.Milan i P. Sztepun, arbiter rozgrywek. Największy zawód sprawiła oczywiście tego dnia pogoda. Lało jak z cebra, toteż gra na murawie Orlika była niemożliwa. Zawodnicy nie byli zachwyceni, że finał rozgrywek musiał odbyć się w dużej sali gimnastycznej. Cieszyli się jednak, iż rozgrywki pomimo deszczu, doszły do skutku. Koledzy i koleżanki z klas biorących udział w meczach, zagrzewali nasze drużyny do ostrej rywalizacji. Pierwsze spotkanie rozegrały klasy 3b-2a, efektem spotkania było 5 bramek (4-1),drugi mecz przyniósł 4 gole. W pojedynku 2d-3e lepsze okazały się Tęczowe Jednorożce i rozgromiły The Gites 3 do 1. Ostatnie 2 mecze przyniosły wyniki 3-2(3e-2a) i 4-2 (2d-3b). Zaskoczeniem roku było zwycięstwo klasy 2d, która wygrała wszystkie spotkania, od początku rozgrywek. Mamy nadzieję, ze naszej drużynie narodowej pójdzie równie dobrze na Euro 2012.
    Na zakończenie chcemy także wspomnieć o królach strzelców. W finałowych rozgrywkach najskuteczniejszym zdobywcą bramek okazał się S.Talkowski z kl.3b - 4 gole, W. Biedrzycki z 2d 4 bramki oraz M.Wasilewski również z 2 d zdobył 2 bramki.
    Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszej akcji i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym do uczestnictwa w rozgrywkach. Z pewnością gala rozdania pucharów w dniu zakończenia roku szkolnego będzie niezwykle miłym akcentem dla społeczności naszego gimnazjum.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 22 V 2012r.

    19 maja 2012 roku odbył się na Starym Mieście w Olsztynie festyn organizowany z inicjatywy Warmińsko-Mazurskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Głównym celem imprezy jest przybliżenie dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych, a także pobudzenie współpracy między partnerami społecznymi, organizacjami pozarządowymi, służbami społecznymi i wolontariatem. Intencją organizatorów jest integracja osób niepełnosprawnych poprzez wspólną zabawę i wypoczynek.
   Była to wspaniała okazja do zaprezentowania Zespołu szkół Ogólnokształcących nr 3 w środowisku osób niepełnosprawnych. Uczniowie z Gimnazjum nr 9: Katarzyna Frączek, Agnieszka Śliwa, Karolina Jankowska, Marta Frankowska, Michał Gąska, Artur Stadnicki, Paweł Kurp, Kacper Wawrzyn pod opieką p. Anny Sawickiej i p. Elżbiety Sabal przygotowali stoisko promujące naszą szkołę. Uczennice malowały chętnym dzieciom twarze, rozdawane były cukierki i foldery trzech szkół: Szkoły Podstawowej nr 25, Gimnazjum nr 9 i IX Liceum Ogólnokształcącego, prezentowane były prace naszych uczniów. Uczniowie chętnie opowiadali zainteresowanym osobom o zaletach naszej szkoły, udzielali wywiadów mediom. Pogoda nam dopisała. Cała impreza przebiegła w bardzo miłej atmosferze.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 21 V 2012r.

    „Mój pomysł na wykorzystanie nauk ścisłych w rozwiązywaniu problemów życia codziennego” – konkurs pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicza, Posła na Sejm RP Lidii Staroń i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
   15 maja 2012r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom w/w konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej w Olsztynie oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną Nr 1 w Olsztynie.
   W konkursie tym również wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum :
Zuzanna Bieniek z kl. Ia,
Mateusz Piasecki z kl. Ia,
Robert Tomaszewski z kl. Ia,
Maciej Dominiak z kl. IIc.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 15 V 2012r.

    W piątek 11 maja 2012r. w olsztyńskim ratuszu prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz wręczył uczniom gimnazjum stypendia naukowe przyznane za wybitne osiągnięcia zarówno naukowe jak i sportowe. Nagrodzeni uczniowie to m.in. laureaci konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim, doskonali sportowcy oraz uczniowie mający wysokie średnie ocen z poszczególnych przedmiotów.
   Najlepsi uczniowie naszego gimnazjum nagrodzeni stypendium prezydenta to:
 - Piotr Lisowski 3d
 - Izabela Lisowska 3d
 - Wiktor Biedrzycki 2d
 - Aleksandra Górecka I d
 - Aleksander Wiśniewski 2e.
   Mamy nadzieję, że ufundowane stypendia pozwolą wyróżnionym uczniom poszerzać ich horyzonty myślowe i rozwijać pasje. Niezmiernie cieszymy się z sukcesów naszej wspaniałej piątki oraz gratulujemy nauczycielom, wychowawcom i rodzicom takich talentów.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 30 IV 2012r.

    I po bólu. Minęła właśnie trzydniówka gimnazjalna, czyli egzaminy.
    „ Human” był całkiem przyjemny, jak twierdzą uczniowie. No może nie spodziewali się tematu rozprawki dotyczącego edukacyjnej roli literatury. Z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych uczniowie twierdzą, że też sobie świetnie poradzili. Nawet tuż przed egzaminem ćwiczyli zadania dotyczące stożka, kuli i walca. Język obcy nowożytny, to betka, wszyscy rozwiązali większość zadań. Napisali też e-mail na co najmniej 50 słów, dotyczący jakże poważnej dla gimnazjalisty sprawy- zgubienie telefonu komórkowego.
    Szkoda tylko, że weryfikacja wyobrażeń uczniów może okazać się w czerwcu nieco brutalna. Miejmy nadzieję, iż tegoroczny zestaw egzaminacyjny to naprawdę bułka z masłem.
   Trzymamy kciuki za Was prymusy...

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 30 III 2012r.

    Paulo Coelho, Eric-Emmanuel Schmidt oraz Jostein Gaarder to autorzy, których odkryli, poznali, a nawet pokochali uczestnicy konkursu czytelniczego organizowanego w naszej szkole od 2004 roku.
   W piątkowe popołudnie-16 marca 2012- doszło do konfrontacji czytelników(i wytrawnych, i wytrwałych, i obdarzonych doskonałą pamięcią) z utworami ( i niełatwymi, i intrygującymi, i wzruszającymi )
Najlepszą znajomością tekstów wykazali się:
Piotr Rosochacki (2e) – I miejsce
Beata Karpińska (1d) – II miejsce
Oliwia Jaroń (2c) – III miejsce

Gratulujemy!

P.S. Jeśli interesuje Was, dlaczego „Weronika postanawia umrzeć”, dlaczego „Na brzegu Piedry usiadłam i płakałam”, czego dotyczyła „Przepowiednia Dżokera”, zapraszamy biblioteki.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 29 III 2012r.

    W dniu 26 marca odbył się w Gimnazjum nr 9 z OI Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas 6.
   Uczestniczyło w nim 19– ścioro uczniów z klas 4-6 SP nr 25. Celem konkursu było propagowanie kultury języka polskiego, w tym zdolności ortograficznych oraz promocja naszego gimnazjum wśród uczniów szkoły podstawowej. Tematyka i cele konkursu zaprojektowane były tak, aby rozwijać zainteresowanie wybranej grupy uczniów ortografią języka polskiego . Materiał dydaktyczny został wzbogacony o tekst dyktanda i terminologię wiosenną , zgodnie z przesłaniem konkursu „ Wiosenny rozbójnik” .
Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele j. polskiego gimnazjum, po sprawdzeniu prac wyłonili pięcioro laureatów:
Miejsce I zajęła Katarzyna Kołota z klasy 6c
na drugim uplasowała się Julia Michniewicz kl.6c
kolejne trzecie, czwarte i piąte przypadły w udziale Joannie Sawickiej z 6 b, Patrykowi Gurgielewiczowi z 6c i Wiktorii Kaszuba kl 4 e
    W czasie oczekiwania na wyniki konkursu uczestnikami zajmowali się członkowie zespołu promocyjnego i starsi koledzy z Samorządu Uczniowskiego. Szóstoklasiści obejrzeli film promocyjny , zapoznali się z ofertą edukacyjną naszego gimnazjum, pracowniami przedmiotowymi i działalnością SU i Koła Wolontariuszy.
    O godz. 14.40 nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom przez organizatorów konkursu.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 7 III 2012r.

    Nieograniczona fantazja, swoboda twórcza, zaskakujące puenty i eksperymenty z językiem to warunki stawiane uczestnikom konkursu (20.02.2012) W tym roku organizatorzy zaproponowali następujące tematy:
1. Ocalić od zapomnienia…
2. Co poecie w duszy gra…
3. Z pamiętnika młodego pasjonata
4. Marzenia zmieniają świat
Komisja wyróżniła:
-w kategorii poezja:
Kasię Zdunkiewicz (2b) za refleksyjne spojrzenie na rzeczywistość
Izę Lisowską (3d) za bogatą metaforykę
-w kategorii proza:
Maćka Dominiaka (2c) za miłość do literatury fantasy
Oliwię Jaroń (2c) za poetycką opowieść o przemijaniu
Karolinę Legin (2c) za zadumę nad człowiekiem


Gratulujemy!

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 17 II 2012r.

    I pękate, i brzuchate, lukrowane i nadziane, te co kuszą , przyciągają , tyle tłuszczu w sobie mają. A nadzienie, to poezja róża, koniak, czekolada, każdy na kolana pada, kto przed sobą widzi tacę, pączków, chrustów i faworków. Tak pisał poeta, kiedy jeszcze mógł zapiąć spodnie na ostatnią dziurkę. No cóż tradycja, jest tradycją. I nasze gimnazjum kultywowało ją dzięki wspaniałomyślności Rady Rodziców oraz PSS SPOŁEM za pośrednictwem Pani S.Kawałko. W Tłusty Czwartek stoły w Gimnazjum nr9 uginały się od przepysznych pączków, ich pojawienie się i zniknięcie nie było niczym dziwnym. Każdy kto nie bał się kalorii i miał ochotę na pączusia mógł się nimi raczyć do woli. Szkoda, że ta piękna świecka tradycja obchodzona jest tylko raz do roku. Zatem pączkowi skrytożercy- smacznego....

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 17 II 2012r.

    Statystycznie w Polsce przypada 108 kobiet na 100 mężczyzn. Do tego dochodzą preferencje cech wyglądu i osobowości partnera. Nie jest więc łatwą sprawą znaleźć tę ukochaną, albo tego wymarzonego księcia. Czasami nawet portale internetowe typu E-darling nie są w stanie pomóc. Szybko okazuje się , że druga połówka to przysłowiowa kula w płot. Fotografia co innego, szczupła , wysoka, zgrabna , inteligentna, a na randkę stawia się niski, gruby zezowaty, bez kultury. To z reguły ten, który siedział na tej imprezie obok przystojniaka , o którym marzy dziewczyna. Z drugiej strony walentynki to strasznie skomercjalizowane święto, bo przecież tego dnia wszyscy kochają mocniej ,a w inne już nie ? Nie dajmy się zwariować, kochajmy tych, którzy odwzajemniają nasze uczucia na co dzień. Tak dzieje się w naszym Gimnazjum, tu każdy może liczyć na sympatię ze strony każdego np. pani katechetka czule przytuli ateistę, a Norbert z xxx zawsze stanie w obronie swojej wychowawczyni. Kochajmy i czujmy się kochani 365 dni w roku, tego życzymy wszystkim zakochanym 14 lutego.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 23 I 2012r.

    W życiu kazdego z nas jest czas siania i zbiorów, czas wzlotów i upadków. W piątek, 20 stycznia, odbył się apel podsumowujący wyniki klasyfikacyjne klas I - III gimnazjum.Prowadzaca, Pani Suszek, przedstawiła rankigi klas dotyczace frekwencji i średniej z poszczególnych przedmiotów dydaktycznych. Najlepiej wypadli pierwszoklasiści ( 1e), najwyższą frekwencją mogą pochwalić się klasy drugie, w tym 2 a, uczniowie klas trzecich polegli niestety w tym semestrze. I na nich przyjdzie jeszcze kolej, by dać przykład swoim młodszym kolegom. Na zakonczenie KT "MASKA" zaprezentowała krótkie przedstawienie dotyczące wizerunku współczesnego człowieka i jego miejsca w świecie. Było wesoło, choć bardzo wymownie. Homo sapiens jak zwykle zrobił furorę. Z perspektywy dorosłych, patrząc na przedstawienie, nie było zbyt zabawnie, gdyż jak to rzekła poeta : Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie... Na osłodę pojawiło się na środku sali jeszcze kilku najzdolniejszych uczniów. Zgarnęli całą pulę dyplomów i nagód, a było ich kilkudziesięcioro. Czekamy na pozostałych i życzymy wszystkim udanych ferii, bo czy to pracuś ,czy leniuch odpoczynek sie należy.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 19 I 2012r.

    Domy dziecka to placówki, które potrzebują wsparcia, nie tylko psychologicznego, ale głównie finansowego. Od kilku lat prowadzona jest, w związku z tym , akcja "Góra grosza", do której przystępuje również nasz Samorząd Uczniowski. W akcję zaangażowali się członkowie sekcji porządkowej – D.Chrostowski i M.Seliwiak z kl. 3e, a regularna zbiórka przyniosła kolejny raz wymierny efekt. W czasie niespełna dwóch miesięcy organizatorzy zebrali zawrotną sumę 54 zł i to monetach o niskich nominałach ( 1, 2, 5 , 10, , 20 , 50 gr) . Były też i „grube” nominały- 1, 2 zł. Nie jest ważne, ile kto wrzucił do naszej magicznej puszki, ale że okazał trochę serca najbardziej potrzebującym. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej. Do rekordzistów nam jeszcze daleko, bo ci zbierają kwoty rzędu 1200 zł, ale jak głosi stare ludowe porzekadło - Grosz do grosza i zbierze się ….. Jeżeli zatem trzymacie w domu „trochę złota” w słoiku po dżemie, pamiętajcie o naszej akcji w przyszłym roku.
Wynik zbiórki:
2 zł – 4 szt.
1 zł – 4 szt.
50 gr – 17 szt.
20 gr – 55 szt.
10 gr – 98 szt.
5 gr – 127 szt.
2 gr – 165 szt.
1 gr - 271 szt.
Razem – 53 zł 67 gr.
Nie jesteśmy WOŚP-em, ale grajcie z nami do końca świata lub jeden dzień dłużej !

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 28 XII 2011r.

    Tradycyjnie, na ostatni dzień nauki w szkole poprzedzający zimową przerwę świąteczną, przypadają klasowe wigilie. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami spędzają wtedy więcej czasu niż zwykle. Składają sobie życzenia, zajadają się smakołykami, śpiewają kolędy, wspominają szczerze jaki był dla nich mijający rok. Czasami opowidają też o swoich marzeniach , planach na przyszłość. Dla trzecioklasistów sa to ostatnie tak ciepłe chwile w naszej szkole. Niejeden raz pojawiają się łzy na policzkach, za gardło ściska żal, brak słów , aby złożyć życzenia innym. Dodatkowo magii dodają szkolne jasełka, które w piękny, symboliczny sposób przypominają, co niesie ludzim narodzony Boży syn. Pamiętajmy, że nie tylko w tym okresie powinniśmy być otwarci na drugiego człowieka, nie tylko wtedy winniśmy okazywać swoją dobroć i współczucie. Tego świątecznego ciepła powinno wystarczyć nam na najbliższe 364 dni nowego roku. Zatem wszystkiego najlepszego, wielu łask Bozei Dzieciny w nadchodzacym 2012 roku Dyrekcji, Nauczycielom , pracownikom administracji, uczniom i ich rodzinom składają opiekunowie i SU 9-tki.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 10 XII 2011r.

    Powszechnie wiadomo, że andrzejki to czas szaleństw. Nie inaczej było i tym razem. Przewodniczaca SU, wraz z innymi członkami sekcji artystycznej i porządkowej, szampańsko bawiła się na dyskotece andrzejkowej 2011. Na imprekę przybyło około 100 uczniów, a muzę zapodawał DJ Mati. Uczestnicy bawili się w rytm muzyki hip-hop, hause, fanky. Humory dopisywały, gdyż działał prężnie obficie zaopatrzony bufet w napoje gazowane z hipermarketu Real ( orażada i woda gazowana) . Zabawa była przednia, prawie do 20. 00. Strat w ludziach i sprzęcie nie zanotowano, jak donoszą kroniki policyjne. No cóż, na nastepną dyskotekę przyjdzie trochę poczekać, ale uczestnicy twierdzą zgodnie , ze warto zażyć gorączki czwartkowego wieczora...

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 6 XII 2011r.

    6 grudnia , od wczesnych godzin porannych, nasze gimnazjum nawiedził św. Mikołaj. Nie był sam, miał dwie śnieżynki w obstawie i dwa worki łakoci. Odwiedził nie tylko uczniów, ale i nauczycieli, nawet Panie wicedyrektorki były na cenzurowanym. Wikszość uczniów była grzeczna tego dnia, więc została otrzymała słodkie co nieco. Niektórzy uczniowie twierdzą, że Mikołaj nie istnieje, a co powiecie na to, skąd wziął się w naszym gimnazjum ? Co prawda ,głównym podejrzanym jest niejaki Michał W. z 2d, ale nie wierzcie w te plotki, osobiście sprawdziliśmy, czy sztuczna broda była prawdziwa.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 10 XI 2011r.

    To było naprawdę masakryczne przeżycie. 27 X zapadnie na długo w pamięci uczniów o słabych nerwach. Nasze gimnazjum nawiedziły strachy, stwory i maszkarony z różnych stron Olsztyna. W barwnym korowodzie wystąpili m.in : Rusałka bagienna, kominiarz-trrorysta, Coś, czyli super ktoś i Becikowy duszek oraz wiele innych dziwnych dziwadeł. Niektóre klasy też najpierw zjadły dynie, a potem przygotowały z nich lampiony. Nikt nie zemdlał ze strachu, wręcz przeciwnie ktoś nawet rozpoznał swojego przodka, a jak głosi wieść gminna pewna para maiła się ku sobie. No cóż, stare ludowe przysłowie mówi : Każda potwora znajdzie swojego amatora...

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 5 XI 2011r.

    28 X grupa uczniów odwiedział Cmentarz Wojskowy przy ul. Szarych Szeregów, aby posprzątać zapomniane mogiły i zapalić symboliczny znicz. Na cmentarzu tym znajdują się jeszcze groby żołnierzy sprzed 1864 roku oraz wiele bezimiennych kwater. Obrońcom i bohaterom należy się cześć bezwzględnie, a więc my postanowiliśmy oddać im również hołd. Pamiętajcie,że zbliża się Święto Zmarłych, jeżeli zobaczycie symboliczny opuszczony grób, zatrzymajcie się przy nim przez chwilę, zapalcie symboliczny płomyk znicza, my też kiedyś przeminiemy, czy jakiś przechodzień zatrzyma się przy nas na czwilę ?

____________________________________________________________________________________________

    Magda Gessler symbol dobrego, wyrafinowego smaku, smakowitych dań, dobrego gustu i estetyki kulinarnej, jako celebrytka wystąpiła w roli gościa honorowego na gali związanej z obchodami akcji Dzień Godności. Akcję przygotowali p.Szuszek i p.Pyrzanowski przy współpracy z sekcją muzyczną SU. Spotkanie przebiegało wzorowo, wybrane delegacje miały szansę zobaczyć prezentację zwiazaną z łamaniem praw ludzi na świecie, wzięli udział w dyskusji panelowej na ten temat z p.Gessler. Było miło i sypatycznie, nikt nie uchybiał niczyjej godności. Na zakończenie uroczystości celebrytka musiała uciekać opłotakami ( tylnym wyjściem) Każy z uczniów bowiem chciał zdobyć cenny autograf p.Magdy, a to byłoby już niesmaczne prawda ?

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 28 X 2011r.

    19 października nasze najmłodsze żaki z klas I złożyły uroczyste ślubowanie, a tym samym dołączyły do grona uczniów naszego gimnazjum. Za przygotowanie imprezy odpowiedzialne były P.Suszek i P.Bujanecka. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, były tańce , hulanki i swawole , oczywiście w granicach rozsądku. Od tej chwili wszyscy nowopasowani będą wypełniać rzetelnie swoje obowiązki i dbać o dobre imię swojej szkoły.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 25 X 2011r.

    W tym roku, wzorem lat ubiegłych SU przeprowdził plebiscyt na najwspanialszego nauczyciela w gimnazjum. W szranki stanęli nauczyciele humaniści, matematycy, nauczyciele przedmiotów ścisłych , w-f i specjalisci. Kryterium wyboru nie były ani zasługi, staż pracy, ale zwykłe ludzkie pdejscie do uczniów i poczucie humoru. Zwyciężyli : P. Pyrzanowski( wos), P.Bakun ( informatyka) i P.Sobczyk ( w-f).Nagrodami były statuetki Belfegorki 2011. Gratulujemy i podziwiamy, że w tych trudnych czasach uczniowie cenią jeszcze za coś nauczycieli. Jak stwierdział jeden ze zwycięzców : Nauczycielem się bywa, człowiekiem się jest...

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 19 X 2011r.

    Firma Tymbark przekazała naszej szkole, za pośrednictwem Pani Sylwii Młodkowskiej,kilkadziesiąt koszyków przaśnych jabłek. Członkowie sekcji porządkowej z kolei te przepyszne owoce rozdawali uczniom i nauczycielom. Humory dopisywały, uczniowie spałaszowali wiele jabłek , a tym samym przygotowali sobie zapasy witaminowe na długą i srogą nadchodzacą zimę. Dziękujemy Pani Sylwio, liczymy na podobne akcje. Na marginesie, wiecie co jest gorszego od robaka w jabłku ? Pół robaka w jabłku...Ha, ha ha.....

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 7 X 2011r.

    We wrześniu dwukrotnie nasi wolontariusze wzięli udział w akcjach WMBŻ w Olsztynie. Zbierali żywność w Lidlu, a w poniedziałek 17 września przemaszerowali w barwnym korowodzie ulicami Olsztyna strajkując przeciwko marnowaniu żywności na świecie w ramach Światowego Dnia Głodu. Wolontariuszki z klasy 3d wystąpiły z 5 minutową prezentacją - wierszykiem- Warzywa też mają głos... Uczestniczyły także w sympozjum na temat alternatywnych sposobów wykorzystania żywności, ozdabiały samochód ogórek. Jak zrelacjonowały po powrocie: To był naprawdę pyszny dzień, świetnie się bawiły miód i mleko piły, a co zobaczyły na fotkach dostarczyły. Zachęcamy do odwiedzenia naszej galerii zdjęć.

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 2 X 2011r.

    Czołowy ekolog G9 p.Brakoniecki tradycyjnie w połowie września sprzątał świat. nasi uczniowie sprzątają, sprzatają a i tak następnego dnia jest brudno. O co chodzi?Celem akcji jest edukacja ekologiczna oczywiście, cel ma uświęcać środki, a jezeli ktoś po kimś musi posprzątać, to sam już potem nie zanieczyszcza środowiska wokół siebie.W akcji tej wzięło udział kilka klas 2 i 3 , posprzątali wzorowo okolice naszej szkoły, Jarot i Nagórek. To , co znależli niech lepiej pozostanie słodką tajemnicą. Pamiętajcie, świat jest tylko jeden, a my całkowicie zależni od niego. Krzysiu, nie rzucaj więcej papierków za siebie bo się spocisz....( efekt cieplarniany )

____________________________________________________________________________________________
Dodano: 1 X 2011r.

    27 września odbyły się wybory do władz SU. Czworo kandydatów początkowo przedstawiło swój program wyborczy, zaprezentowało się na plakatach, a następnie trzymało kciuki za swoje zwycięstwo. W tym roku do boju ruszyli głównie pierwszo i drugoklasiści, i oni też zwyciężyli. Funkcja przewodniczącej przypadła w udziale Paulinie Naborczyk z klasy 2d, jej zastępcą została Monika Dziadko z klasy 1e, a na trzecim miejscu uplasował się Dawid Chrostowski z 3e. Pozostali kandydaci zostali wcieleni do trzech sekcji : muzycznej, porzadkowej i artystycznej. W nich będą mieli okazję wykazać się kreaywnością i umiejętością zarzadzania zasobami ludzkimi. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za ich wytężoną pracę na rzecz naszej szkoły...