-----------------------------------
ROK SZKOLNY 2008/2009
ROK SZKOLNY 2009/2010
ROK SZKOLNY 2010/2011
ROK SZKOLNY 2011/2012
ROK SZKOLNY 2012/2013
ROK SZKOLNY 2013/2014
ROK SZKOLNY 2014/2015
ROK SZKOLNY 2015/2016
ROK SZKOLNY 2016/2017
-----------------------------------Przewodniczący:
Adrian Szymański III e

Zastępca:
Paulina Browarek II d

Skarbnik:
Milena Gruszczyńska II dSekcja Muzyczna

 1. Rafał Giżyński III a
 2. Mateusz Horba II a
 3. Radosław Żur III e
Sekcja Artystyczna

 1. Magdalena Wałdoch II d
 2. Karolina Tyborska II d
 3. Julia Kondratowicz I b
 4. Katarzyna Zdunkiewicz I b
 5. Magda Zawisza Fruzińska I b
Sekcja Porządkowa

 1. Paulina Grochowska III e
 2. Natalia Krakowska III a
 3. Magda Wiskirska III a
 4. Adrianna Popielarczyk III a
 5. Paulina Adamczyk III a


_____________________________________________________________
Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego 2010/2011

    30 września odbyły się wybory do władz SU. Wzięło w nich udział czworo kandydatów z klas 2 i 3 gimnazjum. Wyborcy po zapoznaniu się programai wyborczymi, oddali swoje głosy na poszczególnych kandydatów. Największy procent głosów uzyskał A.Szymański z 3e, automatycznie zdobywając fotel przewodniczącego samorządu, jego zastępczynią została P.Browarek, a finansami SU zarządzać ma D.Browarek, obie z klasy 2d. Gratulujemy zwycięstwa. Niestety teraz przed władzami SU trudne dni, muszą zacząć wypełniać obietnice przedwyborcze, a z tym w naszym państwie strasznie krucho PO-dobnie....

_____________________________________________________________
Pasowanie na ucznia...

    Tradycją naszego gimnazjum jest coroczne pasowanie na ucznia gimnazjum.Uroczystość ta przebiega dwuetapowo, najpierw część oficjalna, poem szereg prób zręcznościowych i intelektualnych. Tegroroczna impreza była bardzo udana, przebiegała sprawnie i wyjątkowo wesoło, a całość uświetnił występ szkolnego chóru The Wąsik Band. I ja tam byłem, miód i mleko piłem, a co widziałem na fotografiach Wam przekazałem....

_____________________________________________________________
Podziel się posiłkiem

    Kolejny raz KW Gimnazjum nr 9 wzięło udział, wspólnie z BŻ w Olsztynie, w przedświatecznej zbiórce żywności . 50 wolontariuszy zbierało przez 3 dni żywność w marketach Rast i Duet. Zebraliśmy wspólnie w regionie 56 ton produktów żywnosciowych z długotrwałą datą przydatności do spożycia. Wśród najdziwniejszych podarków znalazły się m.in. papier na ksero, siatka ziemniaków, kostka wc i paczka zapałek. Wiadomo takim akcjom przyświeca szczytny cel, a więc zapałki jak znalazł.

_____________________________________________________________
Bądź świadomy

    Nietypową lekcję zorganizowali gimnazjalistom policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. Zajęcia pt. „Bądź świadomy” poprowadził dziennikarz muzyczny Hirek Wrona, a nauczycielami byli między innymi Bogusław Wołoszański – dziennikarz i historyk, Mateusz Damięcki – aktor.Celem organizatorów i gwiazd, które wystąpiły w roli niecodziennych pedagogów jest edukacja młodzieży w zakresie bezpiecznego Internetu oraz budowanie świadomości prawnej już od najmłodszych lat, a także podniesienie poziomu wiedzy użytkowników komputerów i nowych rozwiązań technologicznych.

_____________________________________________________________
Gorączka czwartkowego wieczora

    10 lutego odbyła się długo i z niecierpliwością oczekiwana dyskoteka szkolna połączona z obchodami walentynek. Muzę zapodawał DJ GIŻY , który trzeba przyznać przygotował imprę czadowo. Były gorące hity, waza lista przebojów oraz nieziemskie iluminacje. Hucznie bawiło sie 80 uczniów, a impreza odbyła się bez żadnych ekscesów. W związku z tym jest szansa na kolejne takie...

_____________________________________________________________
Na wirażu

    Koniec I semetru uczciliśmy bardzo aktywnie, wręcz ekstremalnie bo na wirażu. Odwiedziliśmy lodowisko na Pieczewie. Troche niektórzy zostawili nas na lodzie, bo z 17 uczestników lodowisko odwiedziło zaledwie 10. Zabawa jednak była przednia, nie przeszkadzał nam ani mróż , ani upadki, a nawet to, że niektórzy nie mogli w ogóle wyjść z tafli. Trzeba było pomocy kolegów, aby podnieść się na nogi. Jak zwykle rozgrzewaliśmy sie goracą czekoladą i piosenką. Wszyscy z szerokimi uśmiechami na twarzy i zmarzniętymi nosami wróciliśmy do domów.

_____________________________________________________________
Miska dla Miśka

    Zakończyła się tegoroczna zbiórka karmy dla porzuconych zwierząt ze schronika w Olsztynie. Zebraliśmy o wiele mniej karmy ( ok.30 kg) ale i tak liczy się każdy gest. uwrażliwiamy tym samych innych na los bezdomnych kotów i psów. Schronisko jest w remoncie, więc widoki były nieciekawe. Najbardziej żal było nam zwierzaków pozamykanych w kojcach i chorych kotów. Pamiętajcie, to nieodpowiedzialni ludzie zgotowali tak okrutny los kilkudziesięciu som i kotom. Wesprzyjcie zatem w przyszłym roku akcję koniecznie, to niewiele kosztuje.

_____________________________________________________________
Wiosennalia 2011, czyli zielono mam w głowie...

    Tradycyjnie, jak co roku, w naszym gimnazjum obyła sie impreza okolicznościowa z okazji Dnia Wiosny - pod hasłem Zielono mama w głowie. Wzięło w niej udział wielu uczniów i nauczycieli. Celem akcji było pokazanie uczniom, że Dzień Wagarowicza można przyjemnie i wesoł spędzić w szkole. Tak też było w tym przypadku. W godz. 9-14 wielu uczniów zskorzystało z atrakcyjnej oferty przygotowanej przez grono pedagogiczne. Odbyło sie wiele konkursów np. plastyczny, na najlepszą Marzannę, każdy mógł spróbować swoich sił w karaoke, pomalować twarz w barwy wojenne, najtwardsi 3 godz. spędzili na szkolnym Orliku. Najciekawszą ofertą , dla naszych milusińskich , okazało się karaoke, czym udowodnili , ze polska młodzież lubi śpiewać polskie piosenki. Krolowało disco polo, narodził się także nowy zespół DP APOPIS . Ukoronowaniem zabawy był wystę olszyńskiego rapera DORSZU. Ten niespełna 17 letni wykonawca zaprezentował nam 4 utwory ze swego repertuaru, a wszystkim , możecie nam wierzyć , przypadły do gustu, być może w maju , Dni Rodziny, raper odwiedzi nas ponownie.
    Konkurs plastyczny - Zielono mi... również był oblegany przez młodzież, za sprawą prowadzącej P.Marty. To ona jak nikt inny potrafi porwać i zarazić uczniów prawdziw± sztuk±. Prace zaskoczyły zatem wiosenną świeżością i ciekawym ujęciem tematu wiosny.Było tez kilka takich, które ni w ząb nie przypominały niczego, ale jak mawia nasz szkolny DJ Giży, najważniejsze jest to, aby wszyscy dobrze się bawili.
    Na orliku natomiast odbył sie bój wymiataczy, pod hasłem LG co oznacza w skrócie Lunch Good. Ci najlepsi z najlepszych, po wymieceniu lodówek w domu, przyszli by rywalizować ze sobą w kilku dyscyplinach sportowych. Najatrakcyjniej poruszali sie chłopcy z 2b, awięc ich grono fanek wzrosło z 2 do 3, a najbardziej wytwali byli farciarze z 2c, nikt tak jak oni nie przebrnął przez błotko wokół obiektu.

_____________________________________________________________
Ortograficzne potyczki klas 6

    25 marca upłynął w gimnazjum pod egidą ortografii. Uczniowie klas 6, w ramach promocji szkoły, wzięli udział w Konkursie Ortograficznym . Tegorocznym zmaganiom patronował Cz. Miłosz, gdyz br jest właśnie okrzyknięty rokiem poezji tego znamienitego noblisty. W konkursowe szranki stanęło 12 uczniów z 4 szkół podstawowych SP 25, SP 29, SP 30 SP 34. Tekst był jak zwykle na tyle skomplikowany, że nikomu nie udało się przebrn±ć przez niego bezbłędnie. Niemniej jednak zwycięzca został wyłoniony. Jeżeli chcecie dowiedzieć sie więcej na ten temat czytajcie koniecznie nasz kwietniowy numer Pulsu 9- tki, tam znajdziecie wszystko czarno na białym ( nie drukujemy w kolorze i niczego nie koloryzujemy) oraz dowiecie się czegoś więcej na temat samego tekstu i kryteriów oceniania.

_____________________________________________________________
Promocja naszego gimnazjum

    W marcu wspieraliśmy zespół do spraw promocji i ruszyliśmy z P.Milanem do jednej z olsztyńskich podstawówek. Bawiliśmy się jak zwykle świetnie. Oceńcie sami...