-----------------------------------

4. Adrianna Popielarczyk III a
  5. Paulina Adamczyk III a

Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego 2009/2010

    30 września na 4 godz.lekcyjnej odbyły się wybory do władz SU Gimnazjum nr 9 z OI w Olsztynie.Wystartowały w nich trzy sympatyczne dziewczyny z klas trzecich. Po kampanii wyborczej trawjącej kilka dni, zyskały poparcie sporej grupy kolegów i koleżanek. Z zaprezentowanych programów i haseł wyborczych najlepszą kandydatką na stanowisko przewodniczącej samorządu okazała się Paulina Grochowska z kl. 3e, zyskała miażdżące poparcie 148 osób, na drugim miejscu z ilością 70 głosów uplasowała się Natalia Krakowska, brąz przypadł w udziale Karinie Prusaczyk z 3g. Po ogłoszeniu wyników opiekunowie SU spotkali się z kandydatkami, ustalili formy współpracy, przedstawili zakres obowiązków oraz został ustalony skład sekcji na rok szkolny 2009/2010. Teraz przed Pauliną, Natalią i Kariną nietuzinkowe zadanie - sprostać wymaganiom wszystkich swoich wyborców. Niebawem dowiecie się więcej o akcjach samorz±dowych z naszej strony internetowej i oczywiście z tablicy informacyjnej samorządu, a sylwetki ww koleżanek przybliżone zostaną w Pulsie 9-tki.

Sprzątamy cmentarze wojskowe

    30 padziernika w związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych grupa członków samorządu uczestniczyła w akcji porządkowania cmentarza wojskowego przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie pochowanych jest blisko 2tyś. Żołnierzy różnych narodowości poległych w latach 1863 1944 w trakcie bitew na terenach Warmii i Mazur. Pomimo deszczu i słoty młodzież wraz z opiekunami szybko uporała się z pracami porządkowymi, zapaliła symboliczne znicze, a następnie w zadumie powróciła do szkoły.

Podziel się posiłkiem

    25,26 września br. upłynął pod egidą zbiórki żywności organizowanej przez WM Bank Żywności w Olsztynie. Wzięło w niej udział 50- cioro młodych wolontariuszy należących do Koła Wolontariuszy Gimnazjum nr 9 z OI w Olsztynie. Zbierano żywność w kilkudziesięciu sklepach na terenie Olsztyna, głównie w sklepach sieci Duet, Rast, marketach sieci Real, Tesco, Carrefour. Jak zwykle mieszkańcy Olsztyna okazali się niezwykle ofiarni, a wolontariusze dwoili się i troili, aby zachęcić do udziału w akcji i na bieżąco opróżniać pełne kosze produktów.